Ne všichni slávisté jsou mi sympatičtí, ale nekoukám na ně s nenávistí s cílem pokopat je, přiblížil Hancko

Ne všichni slávisté jsou mi sympatičtí, ale nekoukám na ně s nenávistí s cílem pokopat je, přiblížil Hancko

Byť je letenský stoper Dávid Hancko (23) od posledního reprezentačního srazu na marodce a nefiguroval ani v nominaci na čtvrtfinále MOL Cupu, nevylučuje, že by se mohl vrátit do hry již v neděli v rámci nejsledovanějšího derby v zemi.

To vše i přesto, že jeho šéf Pavel Vrba odhadoval léčení na nějaké tři týdny, což by znamenalo, že by o Slavii stoprocentně přišel. "Stav mého zranění se zlepšuje, ale ještě je brzo na to něco říkat. Dělám všechno pro to, abych se dal do pořádku, moje vůle zápas stihnout je maximální," uvedl v interview pro aktualne.cz kmenový zadák Fiorentiny.

Největší zápas v zemi ho přitahuje. "Derby v kabině rezonuje už měsíc dopředu. Jak ho vnímají fanoušci, tak ho berou i hráči. Moje motivace konečně vyhrát je velká, chceme konečně ukončit nepříznivou sérii. Ale zase to nepřeháním. Ne všichni slávisté jsou mi sympatičtí, ale nekoukám na ně s nenávistí a už vůbec se mi nelíbí představa, že by někdo šel do derby s cílem soupeře pokopat. Souboj je vybičovaný, ale já spíš myslím na to, jak je porazit," přidal defenzivní specialista, jehož vyjádření nabídl web aktualne.cz.

Sešívaní půjdou do víkendového střetu s rivalem po těžkém čtvrtečním vystoupení na londýnském Emirates Stadium. "Hodně sparťanů si přálo, aby se Slavia tak daleko nedostala, ale já to kvituju. Věřím, že s tak těžkým programem můžou zakopnout v lize, a my bychom na ně rádi vytvářeli čím dál větší tlak. Trenér Vrba je vítězný typ, ve své kariéře častokrát dokázal, že umí vyhrávat. Přinesl s sebou nový impuls, týdenní mikrocyklus je velmi dobře nastavený. V zápase jsme pak ideálně nachystaní - psychicky, fyzicky a mentálně. Navíc trenér umí velmi dobře zmapovat soupeře," ocenil svého přímého nadřízeného stránkami aktualne.cz citovaný někdejší defenzivní specialista Žiliny, jenž se Spartou v loňském roce opanoval domácí pohár.

V soutěžním ročníku 2020/2021 odehrál rodák z Prievidze v rudém dresu celkem 17 soutěžních utkání ve třech různých soutěžích a zaznamenal tři branky. O tu čtvrtou se možná bude moci pokusit již za pár dní právě proti lídrovi tabulky.

Dominanci Slavie chceme přerušit, ale nebude to hned, říká Vrba. Hložka nejprve chválil a pak mu vynadal...

Zdroj: aktualne.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.