Bosák: Opravdu jsem zvědavý, kdo se v nedělním derby se Spartou ve slávistickém dresu představí

Bosák: Opravdu jsem zvědavý, kdo se v nedělním derby se Spartou ve slávistickém dresu představí

Jaromír Bosák se ve svém komentáři na serveru seznamzpravy.cz vrátil k cenné slávistické remíze na Emirates Stadium (1:1), v rámci níž se pozastavil i nad některými svěřenci Jindřicha Trpišovského.

Byť podle jeho slov chyběla sešívanému mužstvu mezihra a schopnost udržet míč vepředu, s tím, že zakončení opravdu mnoho nebylo, například Lukáš Provod byl pochválen. "Kde tenhle mladík bere kondici, to je záhada," divil selna portálu seznamzpravy.cz ohledně bývalého hráče Českých Budějovic dlouholetý člen Realu TOP Praha.

Ocenil i Ondřeje Koláře, jenž šel do akce pouhé tři týdny od zranění v Glasgow. "V brance působil jistě, s obdrženým gólem nic dělat nemohl, nedopustil se žádné chyby, hrál o něco opatrněji než v minulosti a nebylo to od věci," pokračoval dlouholetý komentátor České televize, jehož názor nabídl web seznamzpravy.cz.

Protože mu hosté z Vršovic přišli oproti předešlým pohárovým kláním méně pohybliví a dávali domácím nečekaně mnoho prostoru před vlastním pokutovým územím, remíza se vstřeleným gólem herní projev nepochybně předčila. Na Sinobo Stadium by tak teoreticky mohla stačit k zaklepání na semifinálové brány EL i bezgólová dělba bodů, ke které to ostatně směřovalo i ve čtvrtek večer u Temže...

Vzhledem k důležitosti pražské odvety Bosák očekává, že Jindřich Trpišovský může šetřit klíčové muže i v tak důležitém utkání, jakým bude nedělní derby s druhou Spartou. Náskok na čele tabulky je totižý stále luxusní.

"Výsledek 1:1 je pro slávisty určitě lepší než herní projev. Zkrátka to nebylo ono. Ale upřímně, koho to bude zajímat pozítří? Tedy kromě trenérů a hráčů? Fanoušky zase tak moc ne. Na druhou stranu, sešívaní dobře vědí, že za týden musí podat výrazně lepší výkon, tohle by podruhé v řadě nemuselo stačit. Je otázka, jakou váhu bude mít v očích trenérského štábu nedělní derby. Jasně, je to největší zápas české ligy, ale Slavia má takový náskok v čele tabulky, že by ji ani případná porážka neměla vykolejit z cesty za titulem. A lákadlo semifinále Evropské ligy je veliké. Tím neříkám, že se slávisté budou dívat na derby zrovna touhle optikou, ale jsem opravdu zvědavý, kdo se v neděli ve slávistickém dresu představí," citovaly stránky seznamzpravy.cz slova pětapadesátiletého kouče Šestajovic.

Hráči jako Oscar nebo Sima musí v odvetě předvést lepší individuální výkony, tvrdí Trpišovský

Zdroj: seznamzpravy.cz