Tecl o třetím titulu v řadě: Kdybychom to v téhle situaci pokazili, tak bychom byli velcí hlupáci

Tecl o třetím titulu v řadě: Kdybychom to v téhle situaci pokazili, tak bychom byli velcí hlupáci
OBSAHUJE VIDEO

Byť odehrál třicetiletý forvard Stanislav Tecl v této sezoně Fortuna:ligy jen 473 minut čistého času a mezi jedenácti vyvolenými figurovalo jeho jméno pouze čtyřikrát, i tak si na své konto stačil připsat čtyři přesné zásahy včetně nedělní trefy ve 298. derby, která definitivně rozhodla o zisku tří bodů pro vršovické "S".

"Je to pro mě obrovská radost, čekal jsem na to fakt dlouho. Opravdu je to věc, kterou jsem si vysnil jako malý kluk a v neděli se mi to konečně splnilo," zářil na webu slavia.cz bývalý ofenzivní hráč Jihlavy, Plzně či Jablonce.

Až taková válka jako v minulosti to na hrací ploše nebyla. "Myslím si, že oproti předešlým zápasům to bylo celkem klidné. Čekal jsem nejtěžší derby za posledních pět, šest let. Začátek těžký byl, ale potom, co se kluci dostali do tempa, tak zápas neměl chybu. Chtěli jsme držet balon, vyvarovat se lacinějším ztrátám a zápas kontrolovat, což si myslím, že jsme potom plnili. Sparta si nic nevypracovala, nedostala nás pod tlak a konec jsme zvládli dobře," pokračoval na oficiálních stránkách svého zaměstnavatele svěřenec Jindřicha Trpišovského.

Slavia už v derby nepoznala porážku hodně dlouho. "Když jsem byl malý, tak jsem byl většinou smutný já. Samozřejmě o to víc si toho teď vážím. Na druhou stranu mě před každým zápasem děsí to, že bychom mohli prohrát a série by skončila. Samozřejmě jednou se to stane, ale doufejme, že to ještě nějaký ten pátek vydrží," zaznělo z úst kolegy Masopusta, Zimy, Ševčíka a spol.

Třetí sešívaný titul v řadě už se zdá být jasný. "Kdybychom to v téhle situaci pokazili, tak bychom byli velcí hlupáci. Já doufám, že to nedopustíme a nebudeme to dramatizovat. Musíme vyhrát každý zápas, který nás čeká, a až to bude hotové, tak si můžeme trošku odpočinout," doplnil na slavia.cz Tecl, jenž už se musí společně se zbytkem kádr přeorientovat na čtvrteční odvetu s Arsenalem. "Je to obrovský zápas. Myslím si, že už teď ve čtvrtek nám Arsenal ukázal, jak je kvalitní, jaké hráče v týmu mají. My se samozřejmě budeme snažit je překvapit a trošku je potrápit."

Podcast: Senzační remíza proti Arsenalu! Hrdina Slavie Holeš a Artetovy chyby. Jaká je šance do odvety?

Zdroj: slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.