Starší ze Sadílků má výbornou sezónu. Asi se zlepšil ve všem, protože letos je opravdu komplexní...

Starší ze Sadílků má výbornou sezónu. Asi se zlepšil ve všem, protože letos je opravdu komplexní...

Michal Sadílek (21), jenž patří PSV Eindhoven, ale v této sezoně Fortuna:ligy je zapůjčen ve Slovanu Liberec, má za sebou premiérový zápas proti "svému" Slovácku, v jehož strukturách dělal první kroky.

"Prožíval jsem to. Zažil jsem tady celou základní školu a jako žáček jsem se tady před tréninkem převlékal v kabině. Je to taková nostalgie, ale snažil jsem se koncentrovat na to utkání samotné. Bohužel se nám zápas nepovedl," krčil rameny dnes již bývalý reprezentant Česka do jednadvaceti let, jehož podještědský tým je po šestadvaceti kolech na průběžné páté pozici.

Po utkání Slovácko - Liberec měl více důvodů k radosti jeho o tři roky starší bratr Lukáš Sadílek, jenž už v tomto ročníku během pětadvaceti vystoupení nastřádal pět branek a sedm gólových přihrávek, díky čemuž drží v tabulce nejlepších asistentů na druhé pozici a v kanadském bodování je pátý.

I díky němu šlape tým z Uherského Hradiště tak dobře i v pokročilejší fázi ročníku a ze třetí pozice ztrácí na druhou Spartu pouhý bod. "Myslím si, že brácha má tuto sezónu výbornou. Asi se zlepšil ve všem, protože tento rok je opravdu komplexní. I souboje, které dříve nevyhledával, mu nedělají problém. Musím ho pochválit. Ovšem na hrací ploše jsem ho neměl čas sledovat. Soustředím se na sebe a náš tým, bráchu moc nevnímám. Ale byl nepříjemným soupeřem, jako celý tým Slovácka. Hrají náročný způsob fotbalu a je to těžké proti nim hrát," chválil sourozence svěřenec Pavla Hoftycha, jehož slova nabídly stránky fcslovanliberec.cz.

Těsně po úvodním hvizdu byl mladší ze Sadílků faulován vlastní krví. Žádné průpovídky ale na ploše neproběhly. "Byl to normální souboj. Na hřišti jsme se spolu nebavili, až po zápase. Trochu jsme to rozebrali v neděli," přidal mladší z bratrské dvojice Sadílků.

A jak se vůbec jejich střet líbil rodičům? "Myslím, že fandí nám oběma, především, abychom se nezranili. Nejlepší by pro ně asi byla remíza. Takto je brácha nadšený a já naštvaný," uzavřel na fcslovanliberec.cz mladík, jenž má v Nizozemsku platnou smlouvu až do léta 2022.

Zdroj: fcslovanliberec.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.