S Liverpoolem jsem v častém kontaktu, klub mě sleduje, několik lidí mi volalo, prozradil Jaroš

S Liverpoolem jsem v častém kontaktu, klub mě sleduje, několik lidí mi volalo, prozradil Jaroš

Kmenový brankář Liverpoolu a současná jednička irského mužstva St. Patrik's Athletic Vítězslav Jaroš už v nejvyšší irské soutěži neinkasoval 201 minut čistého času a i díky němu jeho tým vévodí tamní Premier Division před celky Finn Harps a Sligo Rovers.

"Mám dobrý pocit. Od fanoušků jsem dostal hodně pochvalných zpráv, moc si jich vážím. Jde ale o dobrou vizitku pro celý tým, hlavně pro stopery, protože toho na mě moc nepouštějí. V každém zápase měli soupeři rychlé protiútoky soupeře, kluci je zvládli skvěle ubránit," nechal se slyšet Jaroš, jehož slova nabídl portál sport.cz.

Dublinský klub sice začal remízovým výsledkem, ale od té doby jen vyhrává a úvod se tedy povedl. "Realita plní mé očekávání, se kterým jsem do přicházel, jsem spokojený. Sbíráme body, jsme první, všechno zatím vychází. Dobrý start vždycky dodá sebevědomí. Víme, že máme na to, abychom se porvali o horní příčky v tabulce. I když nikdo nedá nikomu nic zadarmo a záleží opravdu na každém gólu, můžeme si dovolit myslet na titul," uvedl v interview pro sport.cz perspektivní strážce svatyně.

Coufalovou jedinou zjevnou slabinou se zdá být střelba, všimlo si londýnské médium...

Byť má za sebou posila devítinásobného mistra Irska jen čtyři soutěžní zápasy, důvěru kolegů už si získal. "Kluci mě vzali mezi sebe. Poznali, že mám své kvality, že mi mohou věřit. A že pokud na mě v zápase půjde jedna střela, budu připravený tým podržet," přidal na sport.cz devatenáctiletý brankář, jenž si zatím nejvíce zachytal proti Shamrock Rovers, kteří obhajují primát z minulého ročníku. "Minulou sezonu vyhrál bez porážky, hrál dobře i v Evropě. Jsou tu ale i černí koně Sligo Rovers a Bohemians. Tyto celky by se měly s námi rvát o první čtyři pohárové příčky."

Jeho prezentace v zemi, kde je podle jeho slov ještě horší počasí než v Liverpoolu, jistě sledují i zasvěcení lidé na Anfield Road. "S Liverpoolem jsem v častém kontaktu, klub mě sleduje. Všichni trenéři brankářů, z áčka, třiadvacítek i osmnáctek, se kterými jsem se připravoval, mi posílají zprávy před i po zápase. Několik lidí z klubu mi také volalo. Hodně mě podporují i známí z Česka. Rodina, kamarádi, trenéři, pod kterými jsem hrával ve Slavii, a samozřejmě lidi ze Sport Investu v čele s Luďkem Mikloškem," poodkryl na sport.cz brankář z Richmond Parku, jehož čeká za pár dní výjezd na půdu Dundalku.

Těžké odcházení. Ronaldo prokopl zeď a vzteká se v Juventusu, Messi Barce v El Clásiku opět nepomohl

Zdroj: sport.cz