Faleye chce hlavně zažívat pocity vítězství: Nechci řešit, kdo za nás dá góly, věřím, že můj čas přijde

Faleye chce hlavně zažívat pocity vítězství: Nechci řešit, kdo za nás dá góly, věřím, že můj čas přijde

Dvaadvacetiletý nigerijský forvard Sunday Faleye už působí ve strukturách druholigové Dukly více než čtvrt roku a ve všech čtyřech jarních vystoupeních dejvické značky z Julisky neabsentoval v základní sestavě kouče Romana Skuhravého.

Adaptace nebyla úplně složitá. "Nejdůležitější je adaptovat se na nové podmínky, což se mi povedlo. Umím i pár českých slov jako dobrý den, děkuji nebo ahoj. Ale mluvit v češtině si zatím určitě netroufnu," přiznal fotbalista, jehož mužstvo se ve středu utká s lépe postavenou Líšní a po dvou prohrách s Prostějovem i Varnsdorfem už by potřebovalo zabrat.

Zelený orel se odebral do české metropole z druhé rakouské ligy, respektive z Innsbrucku. Jaké největší rozdíly vypozoroval? "Myslím, že v Česku se hraje agresivnější a důraznější fotbal, to je asi ten největší rozdíl. I druhá česká liga má velkou kvalitu a je hodně nevyzpytatelná. Nesmíme žádný tým podcenit, protože tu každý může porazit každého. My máme silný tým a já věřím, že tabulkou půjdeme nahoru," pronesl na webu fkdukla.cz mladík se čtyřmi starty za nigerijský národní tým.

Frťala již pod hradeckými Lízátky vyrovnal Uličného a na dohled má jak Škorpila i Kotala

Na první přesný zásah v českém prostředí však stále čeká a možná i proto je Dukla překvapivě až devátá. "Nejdůležitější pro mě je úspěch týmu. Nechci řešit, kdo za nás dá góly. Věřím, že můj čas přijde. Chci hlavně zažívat pocity vítězství a pomoci spoluhráčům," vyprávěl na oficiálních stránkách svého klubu ofenzivní hráč, jenž si nejvíce rozumí s Mohamedem Doumbiou.

Pokud jde o Nigerijce, zatím naposledy působila na Praze 6 nynější slávistická hvězda Peter Olayinka. "Liga v Nigérii není dobře organizovaná. Je tam hodně korupce a hráči často nedostanou výplatu. Všichni sledují evropský fotbal a chtějí si tady jednou zahrát," přidal na fkdukla.cz velký příznivec Andrése Iniesty.

Aktuálně do ligy asi nepatříme. Prohrávat každý týden leze na mozek, přiznal Kováč

Zdroj: fkdukla.cz