Liberec vyzval těsně před Slavií béčko Sparty. Panák, Plechatý, Zahustel a spol. ho ale nepotěšili

Liberec vyzval těsně před Slavií béčko Sparty. Panák, Plechatý, Zahustel a spol. ho ale nepotěšili
OBSAHUJE VIDEO

Slovan Liberec si před nedělním očekávaným střetem s první Slavií, k němuž dojde v rámci 27. ligového kola na stadionu U Nisy, zpestřil přípravu přátelským utkáním s béčkem Sparty.

Zápas hostilo Mnichovo Hradiště a trenér Pavel Hoftych nasadil proti letenské rezervě z ČFL kombinovanou sestavu, v níž dal šanci i hráčům bez výraznějšího herního vytížení.

Byť se za aktuálně šestý tým Fortuna:ligy střelecky prosadili Cancola, Michal i Diamé, na výhru ani remízu to nestačilo, neboť hostující družina zaznamenala ještě o gól více a z Hradiště, které leží nedaleko Českého ráje, si odvezla těsnou výhru 4:3.

Michalu Horňákovi, který udělali radost zejména góloví hráči Šilhart, Pudhorocký a Novotný, který chodí trénovat s áčkem Pavla Vrby a uprostřed pracovního týdne rozvlnil síť hned dvakrát. "Otrkal se tam, má možnost hrát s lepšími hráči a zároveň velký impulz na sobě pracovat i nadále, protože naskočil do několika zápasů a šance přidat další minuty je," okomentoval jeho pozici Horňák.

"I proti ligovému týmu jsme se snažili hrát kombinačně, což se nám po celý zápas poměrně dařilo. Konec už byl hektičtější, kdy se soupeři podařilo i vyrovnat, ale my dokázali ještě odpovědět.Kluci to zvládli a proti takovému týmu to bereme jako velkou odměnu, protože kromě výsledku jsme ani herně nebyli horším týmem. Pro náš tým to byly cenné zkušenosti a výborná konfrontace," pochvaloval si vicemistr Evropy z roku 1996.

A co pohled ligového mužstva? "Utkání bylo naplánováno už delší dobu hlavně z důvodu možnosti vytížení pro některé kluky, kteří nehrávají pravidelně. Kvalitní utkání, Sparta měla hodně hráčů, kteří mají zkušenosti s ligou. Výborná prověrka pro naše mužstvo. Zápas byl nahoru dolů, otevřený," přiblížil severočeským fanouškům kouč.

"Samozřejmě byly věci, co by nám v lize na rozdíl od sttedy nikdo neodpustil, ale šlo o dobrou zkušenost proti běhavým, rychlým soupeřům. Prověřili jsme naše talenty a potřebovali jsme vidět Adamu Diamého, který dlouhodobě nehrál. Splnilo to účel. Výsledek bychom si představovali jiný, ale Sparta měla v útoku velmi dobré borce. Chtěl bych poděkovat místním, hlavně panu Knoblochovi, za krásně nachystaný trávník, který nemá momentálně žádný ligový tým. Myslím, že během jara se tu ještě objevíme. Děkujeme za možnost," citoval web fcslovanliberec.cz slova Hoftycha, jehož mužstvo se tři dny po sešívaném "S" utká s Opavou.

Příprava:

FC Slovan - Sparta B 3:4
Branky: 19. Cancola, 68. Michal, 81. Diamé - 5. a 59. Novotný, 1. Šilhart, 85. Pudhorocký.

Liberec: Nguyen (46. Knobloch) - Fukala, Karafiát (46. Černický), Jugas (46. Michal), Mikula -Cancola (67. Kytka), Purzitidis - Matoušek (63. Gembický), Faško, Nečas (63. Bína) - Diamé

Sparta B: Kotek (46. Tůma) – Piško (46. Zahustel), Panák (46. Gelashivili), Plechatý (46. Červak) – Šilhart (46. Tvaroh), Ryneš, Jonáš, Okeke (46. Pudhorocký), Dudl (46. Ambler) – Novotný, Turyna (46. Frýdek).

Krmenčík do Sparty? V létě to jistě bude velké téma, říká legendární Siegl

Zdroj: fcslovanliberec.cz