Limberský o dlouhověkosti: Již několik let využívám veškeré prostředky, které máme v Doosan aréně k dispozici

Limberský o dlouhověkosti: Již několik let využívám veškeré prostředky, které máme v Doosan aréně k dispozici

Po splnění povinnosti v podobě skalpu Zlína už Viktoria přepnula své myšlenky na sobotní střet s lépe postaveným Jabloncem, který se po výhře nad Spartou dostal na druhou pozici.

Plzeňská jarní forma není špatná a západočeská značka z Doosan arény v jarní části prohrála pouze jeden jediný duel. "Vždycky je co zlepšovat, ale určitě jdeme nahoru. Oproti podzimu totiž dokážeme vítězit i v zápasech proti soupeřům, kteří jsou urputní vzadu. Vytvoříme si šance, které proměníme," uvedl na stránkách fcviktoria.cz David Limberský.

Jak se současný náročný program zvládá sedmatřicetiletému bekovi? "Když se hraje každý třetí čtvrtý den, je to hodně náročné a občas potřebuji pauzu. Ale dělám maximum, snažím se kvalitně regenerovat a již několik let využívám veškeré prostředky, které zde na stadionu máme k dispozici. Doma pak tzv. hibernuji, dělám jen nejnutnější věci a mám tam oporu v tom, že mám klid a mohu se soustředit více na fotbal," přiblížil svou strategii pro sportovní dlouhověkost exreprezentant.

Co vše čeká od severočesko družiny ze Střelnice? Podle asistenta Marka Bakoše půjde o zápas, který Plzni může ukázat, jak je silná. V týmu je podle slov slovenského odborníka cítit odhodlání, což následně potvrdil i o něco mladší "Limba", jenž v této sezoně Fortuna:ligy naskočil v základní sestavě do 19 duelů a na své konto si připsal jeden gól a tři žluté karty, s tím, že další vystoupení přidal v Evropě i MOL Cupu.

"Uděláme ale vše pro to, abychom ho porazili a trošku více se docvakli na vyšší příčky v tabulce a zamíchali tím. Uděláme maximum pro to, aby zápas dopadl vítězně, protože ty tři body moc potřebujeme,“ přiznal na webu fcviktoria.cz defenzivní specialista s osmičkou na zádech.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.