Nová Superliga jen pro vyvolené? Trapné, jsou to chamtiví podvodníci, čertí se Neville či Carragher

Nová Superliga jen pro vyvolené? Trapné, jsou to chamtiví podvodníci, čertí se Neville či Carragher

Jak už možná víte, 12 předních evropských klubů se v úvodu nového pracovního týdne pochlubilo projektem Superligy pro vyvolené, jejíž vznik předvídal Arséne Wenger už snad před deseti lety. 

Projektu by se účastnilo 15 zakládajících členů, kteří by byli každou sezonu doplněny o dalších 5 celků, aby se dostal celkový počet na dvacet.

Zatím jsou ve hře Tottenham Hotspur, Manchester United, Manchester City, FC Liverpool, Arsenal, Chelsea, AC Milán, Inter Milán, Juventus, Atlético Madrid, Real Madrid a FC Barcelona.

Je zajímavé, že všechny kluby, které se k Superlize hlásí, spojují velké dluhy a právě zisky z nové a ještě lukrativnější soutěže by jim mohly pomáhat. Akcie turínských Bianconeri z Juventus Stadium již ostatně během pondělí na milánské burze vyskočily hned o šest procent.

Další zajímavostí je, že ne všechna mužstva si vedou ve svých soutěžích úplně na jedničku. Juventus je nyní v Serii A až čtvrtý, Chelsea v Premier League dokonce pátá. AC čeká na Scudetto už rovnou dekádu, Inter ještě o rok déle. Atlético je bez ligového primátu od roku 2014, Manchester United od roku 2013, Arsenal dokonce od roku 2004 a Tottenham naposledy slavil ještě hluboko v minulém století, konkrétně v sezoně 1960/1961.

Co nasvědčuje tomu, že letošní ročník Ligy mistrů ovládne Chelsea, k dispozici je pět důvodů z historie

Nad vším kroutí hlavou i legenda Rudých ďáblů Gary Neville. "Je to čirá chamtivost. Jsou to podvodníci. Majitelé United, majitelé Liverpoolu, majitelé Chelsea, majitelé Manchesteru City nemají nic společného s fotbalem v téhle zemi. Žádná loajalita k téhle zemi a jejím ligám. Jsem znechucen. Kluby z Championship jsou mrtvé, kluby z League One a League Two jsou mrtvé. Celý systém soutěží, ve kterém se bojovalo 150 let, má padnout jen kvůli šesti klubům? Ať si jdou, ale tvrdě je potrestejte. Odečty bodů, obří pokuty, odeberte jim tituly," soptil osminásobný šampion Premier League a dlouholetý reprezentant Albionu v jedné osobě, jehož stanovisko zveřejnil portál aktualne.cz.

Ne každý sympatizant Reds z Anfield Road to vidí stejně jako vedení. "Je to tak trapné. Vzpomeňte si na všechny ty lidi, kteří v tomhle klubu v minulosti působili, a kteří by se z toho stejně jako my cítili trapně," tweetovala liverpoolská osobnost Jamie Carragher.

Na ostrovních sociálních sítích to vůbec docela vřelo. Vyjádřil se dokonce i Boris Johnson. "Tyto plány mohou mít ničivý vliv na fotbal. Zaútočí na samou podstatu domácích soutěží a znepokojí fanoušky v celé zemi. Zapojené kluby se budou muset zodpovídat svým fanouškům a široké fotbalové komunitě, než podniknou další kroky," přidal aktualne.cz citovaný politik.

Už se dokonce vyjádřil i slávistický šéf Jaroslav Tvrdík, podle nějž potřebuje fotbal solidaritu a soutěžení v rámci stávajícího modelu evropských soutěží z 55 asociací a pochválil Bayern, Dortmund či Paris Saint_Germain, což jsou týmy, které se dosud k Superlize nepřipojily.

Expert Lička: Slavii dávám za Evropu podtrženou jedničku. A UEFA Kúdelovu kauzu vůbec nezvládla

Zdroj: aktualne.cz