Blansko má značný potenciál, v dalších sezonách by šlo výkonnostně nahoru, říká Pulpit. Realita ale bude MSFL

Blansko má značný potenciál, v dalších sezonách by šlo výkonnostně nahoru, říká Pulpit. Realita ale bude MSFL

Byť je nyní FK Blansko ve druhé nejvyšší soutěži jedenácté a pokud by se na oné příčce udrželo, znamenalo by to záchranu, nic takového se ale konat nebude.

Už sedm kol před koncem je totiž jasné, že mužstvo hrát příští ročník FNL nebude a zřejmě ho čeká MSFL. Důvodem je nedostatek finančních prostředků na provoz...

"Klub nepodal žádost o licenci na 2. ligu pro příští sezónu, protože ji v dnešní nelehké době, kdy má ekonomické problémy řada firem, není schopen finančně zabezpečit. Bez vstupu seriózního investora a jeho přínosu do rozpočtu je 2. liga pro Blansko finančně moc velkým soustem. Na 2. ligu je třeba částka několikanásobně větší než 150 tisíc eur. Tato situace nás velice mrzí. I s ohledem na výkony hráčů jsme se snažili udělat maximum pro to, aby druholigová účast Blanska měla jiný konec. V současné chvíli ale nevidíme jiné řešení. Fanoušky mohu ubezpečit, že rozhodně nehrozí, že bychom příští sezónu hráli krajský přebor. Naopak všichni v klubu děláme maximum pro to, abychom jednak řádně dohráli letošní sezónu a dále abychom finančně zajistili účast klubu v příští sezóně MSFL," ozřejmil na webu fkblansko.cz předseda Zdeněk Veselý.

Nový trenér Martin Pulpit, jenž usedl ke kormidlu letos v lednu, z toho pochopitelně moc nadšený není. "Tým má značný potenciál. V dalších sezonách by šel výkonnostně nahoru. Ve složité situaci ovšem oceňuju charakter hráčů. Kluci pořád makají na trénincích i v utkáních na sto procent. Uděláme všechno pro to, abychom v tabulce skončili nad sestupovými příčkami," doplnil stránkami sport.cz citovaný odborník, jenž v minulosti vedl Vítkovice, Pardubice, Mladou Boleslav, Hradec Králové, Plzeň, Sokolov, Sigmu, Most, Žižkov, Baník, Zlín, Příbram? Frýdek-Místek i Al Watani.

To, že by čtyřiapadesátiletý kouč zůstal na lavičce moravského mužstva, které má před sebou výjezd na půdu vedoucího Hradce Králové, také ve třetí lize, ovšem nepředpokládáme.

Odvolat Horejše by byla dle Ščasného škoda: Bude hodně záležet na vedení, jestli s ním bude mít trpělivost

Zdroj: fkblansko.cz, sport.cz