Rozdílový, působivý, neuvěřitelný...Benzema vyrovnal Raúla a užívá si zasloužené ovace

Rozdílový, působivý, neuvěřitelný...Benzema vyrovnal Raúla a užívá si zasloužené ovace

Třiatřicetiletý francouzský forvard Karim Benzema už operuje v Lize mistrů pořádně dlouho. V nejprestižnější soutěži Starého kontinentu totiž debutoval již v sezoně 2005/2006, když ještě oblékal trikot Olympique Lyon a branku si připsal hned v rámci své premiéry proti norskému Rosenborgu Trondheim.

Pokud jde o Bílý balet, první trefu v jeho trikotu zaznamenal dnes již bývalý reprezentant země galského kohouta v listopadu roku 2009 proti AC Milán.

Od té doby již v LM, v jejíž bojích nechyběl již 16 let v řadě, nastoupil do 129 utkání a momentálně je na 71 vstřelených brankách.

A právě to je číslo, díky němuž čtyřnásobný šampion Francie a trojnásobný mistr Španělska se čtyřmi triumfy v LM vyrovnal bilanci legendy Realu Raúla Gonzálese. Před kolegou Ramose, Modriče, Hazarda a spol. jsou pouze Robert Lewandowski (73), Lionel Messi (120) a Cristiano Ronaldo (135).

Nebýt ostříleného kanonýra, dost možná by musel úřadující vítěz LaLigy cestovat k semifinálové odvetě do Londýna s porážkou. "Benzemův výkon byl působivý. Jakmile jsme skórovali, byli jsme lepší a dokázali kontrolovat hru. Díky Karimově trefě žijeme a můžeme nastoupit do druhého duelu s myšlenkou na postup. Byl skutečně úžasný," chválil svého oblíbence kouč Zinedine Zidane, jehož slova nabídl portál sport.cz.

Útočné tykadlo, jemuž se daří také v LaLize, o čemž svědčí skutečnost, že v ní již tři sezony v řadě nastřílel minimálně 21 branek, ocenil i jeho o pět let mladší krajan Raphael Varane. "Karim je v zápasech, jakým byl souboj s Chelsea, rozdílovým hráčem. Všichni známe jeho kvalitu a on nám neuvěřitelná pomáhá. Gólem změnil dynamiku hry," přidal sportem.cz citovaný střední obránce Los Blancos.

Londýnské ceny? Moyes i Fabianski bodovali, Souček nikoliv. V konkurenci 13 klubů uspěli také Saka a Lamela

Zdroj: sport.cz