Chiellini by měl po dlouhých 16 letech zamávat Juventusu. Dohraje svou kariéru za oceánem?

Chiellini by měl po dlouhých 16 letech zamávat  Juventusu. Dohraje svou kariéru za oceánem?

Současný kapitán turínských Bianconeri Giorgio Chiellini by měl být součástí profesionální fotbalové branže také v příštím soutěžním ročníku 2021/2022.

To vše i přesto, že mu k tomuto datu vedení Staré dámy nenabídlo prodloužení doznívajícího kontraktu, jehož platnost vyprší úderem posledního červnového dne.

Šestatřicetiletý střední obránce z Pisy však ukončovat kariéru nehodlá a podle portálu Football Italia to vypadá, že bude pokračovat na jiné klubové adrese.

Svěřenec trenéra Pirla v té souvislosti pronesl, že nemíní hrát za žádný jinek celek z Apeninského poloostrova, ani jinde na Starém kontinentu.

V jeho případě by tak mohl nastat scénář se zámořskou Major League Soccer, případně odchod do některého z předních jihoamerických mužstev.

Chiellini opustí severoitalského obra s šestatřiceti Scudetty po dlouhých šestnácti letech služeb, během nichž se podepsal pod devět mistrovských titulů. Za Juve odehrál 531 soutěžních utkání (v této sezoně šlo o 21 vystoupení) a ty další může přidat ve zbytku Serie A, případně v Coppa Italia.

Podcast: Konflikt v Bayernu a příchod Nagelsmanna. Kdo vyhraje Ligu mistrů a kam půjde Hložek?

Zdroj: sport.aktuality.sk

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.