Zapotočný už není manažer Lvíčat a hodlá naplno trénovat: Chci tomu věnovat veškerou svoji energii

Zapotočný už není manažer Lvíčat a hodlá naplno trénovat: Chci tomu věnovat veškerou svoji energii

Čtyřicetiletý funkcionář Tomáš Zápotočný už není manažerem jednadvacítky. Smlouva, která vypršela poslední dubnový den, už totiž nebyla prodloužena.

"Děkujeme Tomášovi Zápotočnému za jeho poctivou práci, kterou u mužstva za více než dva roky odvedl. Zároveň mu přejeme mnoho osobních i profesních úspěchů v jeho další životní cestě," pronesl na webu repre.fotbal.cz tiskový mluvčí Lvíčat Martin Gregor.

Končícího Zápotočného láká opět každodenní práce na hřišti. "Velmi si považuji toho, že jsem mohl okusit manažerskou pozici v prestižní pozici, jakou bezesporu práce u reprezentační jednadvacítka je. Bylo to fantastické období s výbornou partou a charakterově skvělým mužstvem, které dosáhlo velkého úspěchu v podobě postupu na závěrečný turnaj mistrovství Evropy. Vždycky na to budu vzpomínat jenom v dobrém. Jednoznačně to rozšířilo moje obzory, nabral jsem neocenitelné zkušenosti. Zároveň jsem si však během této velmi zajímavé etapy postupně uvědomil, že mě srdce táhne zase o něco blíže k hřišti, kde jsem strávil celý svůj život. Trenéřině se chci začít věnovat naplno, hodlám jí věnovat veškerou svoji energii a zároveň dál předávat své zkušenosti, které jsem nasbíral," doplnil hráč se zkušenostmi z italské i turecké nejvyšší soutěže.

Bývalý hráč Sparty, Drnovic, Liberce, Udinese, Besiktase, Bursasporu, Příbrami i Baníku Ostrava by proto své příští kroky rád směřoval k trenérské činnosti. Tu už ostatně vykonává v rámci příbramského béčka...

"V mé hráčské kariéře se mi povedlo něco, o čem jsem jako malý kluk ani nemohl snít. Vždycky jsem se snažil fotbalu obětovat maximum a vrátilo se mi to v podobě mnoha týmových úspěchů, které jsem vždy stavěl na první místo. Úplně stejně hodlám přistupovat i k mé další práci. Spolupracoval jsem s mnoha skvělými trenéry, od kterých si mám mnoho co vzít. Zároveň se musím dál učit a vzdělávat, abych byl připravený na další výzvy. Udělám maximum, abych byl úspěšný i jako trenér," uzavřel na fotbal.cz dvojnásobný mistr Česka z let 2006 a 2014.

Franz Straka: Když zůstanu v Třinci, postarám se, aby tu šel fotbal zcela jiným směrem

Zdroj: fotbal.cz