Horváth o Ronaldovi, s kterým hrál ve Sportingu: Pamatuje si, jak mi podával balony

Horváth o Ronaldovi, s kterým hrál ve Sportingu: Pamatuje si, jak mi podával balony

Moc českých fotbalistů nemělo tu čest zahrát si v jednom týmu s Lionelem Messim nebo Cristianem Ronaldem. Zatímco s prvním jmenovaným si nezahrál vůbec nikdo, s reprezentantem Portugalska rovnou dva Češi. Jen na chvíli a úplně v rozdílné pozici.

Jedním z nich je Roman Macek, který vyrůstal v Juventusu, ligový start za A tým si ale nikdy nepřipsal a nyní působí ve švýcarském Luganu. V kabině a na trénincích se ovšem s Cristianem Ronaldem potkával. V Realu Madrid ani v Manchesteru United Ronaldo žádné české spoluhráče neměl, málokdo ale ví, že ve Sportingu Lisabon ano.

Tehdy byl Ronaldo ještě mladý talent a příliš výrazný nebyl, fotbalová osobnost se z něj stala především až v Anglii. Ve Sportingu se totiž velmi rychle vypracovával z dorostu až do A týmu, tam ale příliš dlouho nevydržel, už v osmnácti letech totiž odešel do Anglie. Ve Sportingu Lisabon se ale potkal s Pavlem Horváthem, legendou Viktorie Plzeň a ještě do nedávna trenérem Příbrami.

Příliš mnoho společných chvil spolu sice Horváth a Ronaldo v Lisabonu nezažili, oba na sebe ale pamatují. Horváth už o něm dříve mluvil, že nebyl příliš výrazný, je ale jisté, že nyní, když je Ronaldo slavný, si český záložník na svého někdejšího spoluhráče vzpomíná. Pravdou ale je, že Horváth tehdy zdaleka netušil, v jak kvalitního hráče se CR7 vypracuje. "Ronaldo v té době ještě nebyl tak výrazný. Vím, že tam byl, ale že bych si ho vybavoval? To ne,“ nechal se slyšet několikanásobný mistr Česka.

Před dvěma lety Horváth navštívil zápas Juventusu a setkal se zde s Pavlem Nedvědem, ale i s Cristianem Ronaldem. A poznala jej i portugalská superstar. "Já si tě pamatuju. Jsem ti podával balony,“ řekl Ronaldo Horváthovi. Třeba si ale Ronaldo zahraje v budoucnu i s jiným českým reprezentantem...

zdroj: FC Viktoria Plzeň