Žídek brečel jako malý kluk: Nejhorší na tom je fakt, že člověk ví, kolik bolesti a dřiny ho čeká, aby se vrátil zpět

Žídek brečel jako malý kluk: Nejhorší na tom je fakt, že člověk ví, kolik bolesti a dřiny ho čeká, aby se vrátil zpět

Pro velezkušeného opavského kapitána Jana Žídka, jenž opouštěl trávník v rámci víkendového střetu s Bohemians Praha 1905 na nosítkách a se slzami v očích, skončila sezona.

Podrobné lékařské vyšetření potvrdilo nejhorší možný scénář a sice přetržený zkřížený vaz levého kolene. "Bylo mi to jasné hned. Křuplo to jako větev, a pak přišla bolest. Nhu jsem nemohl napnout ani ohnout, takže bylo jasno," pronesl na webu sfc.cz smutný svěřenec Radoslava Kováče.

Finiš sezony se opavskému vůdci nevydařil. Těžké zranění i téměř jistý sestup mu na náladě určitě nepřidají. "Celý rok byl špatně a tímhle se to pro mě jen dovršilo. S největší pravděpodobností sestupujeme a já jsem pod tím jako kapitán podepsaný. Musím říct, že jsem brečel jako malý kluk. Všechno mi to došlo už na nosítkách. Nejhorší na tom je asi fakt, že člověk ví, kolik bolesti a dřiny ho čeká, aby se vrátil zpátky," přidal na klubovém webu pětatřicetiletý veterán s klubovou minulostí ve Frýdku-Místku.

Operace by měla následovat velice brzy a "pod kudlu" půjde po třech letech, kdy čelil stejného úrazu. Myšlenky na konec kariéry ho však zatím nepřepadají. "Ne, to určitě ne. Hned jsem to říkal ženě. Čekáme druhé dítě a já v první řadě musím být hlavně aktivní táta, abych s dětmi mohl bez omezení sportovat," uzavřel na stránkách sfc.cz spoluhráč Kulhánka, Hellebranda, Smoly a spol., jehož mužstvo je bez výhry již sedm utkání v řadě.

Na poslední tým tabulky ze Slezska, který vzhledem k odstupu na patnácté místo připomíná potápějící se koráb, čekají ve zbytku Fortuna:ligy Zlín, Sigma, Brno a Plzeň.

Glosa Honzy Rajnocha: Slavia versus zbytek ligy. Úžasná jízda, teď bude chtít double. Konkurenci chybí Evropa!

Zdroj: sfc.cz