Ta současná bilance se Slavií je strašidelná. Tohle si úplně nezasloužíme, tvrdí Čelůstka

Ta současná bilance se Slavií je strašidelná. Tohle si úplně nezasloužíme, tvrdí Čelůstka

Od roku 1896 došlo na 299 soutěžních derby slavných "S". Slavia už se svým rivalem neprohrála od března 2016, čili více než pět let a od té doby zaznamenala 8 výher a 6 remízových výsledků.

O jeden zápas byl tak překonána rekordní šňůra Sparty ještě z devadesátých let minulého století. V letech 1993 - 1999 totiž letenské "S" neodešlo poraženo třináctkrát za sebou.

Sparta mimochodem v bitvě o Prahu neskórovala již čtyřikrát v řadě. Pokud nedá branku ani v příštím ročníku, vyrovná negativní rekord Slavie, která se proti tradičnímu soupeři v letech 2002 - 2004 střelecky neprosadila hned pětkrát.

Marná, marná, marná Sparta. První ven by měl jít Rosický, vytočila Řepku porážka se Slavií

"Šance jsme proto nim měli, měli jsme jich taky dostatek, abychom nějaké góly dali. Bohužel nedali jsme, oni je prostě dali. Tohle je varování, musíme to zlepšit," burcoval kabinu jednatřicetiletý reprezentant Ondřej Čelůstka.

Stoper se zkušenostmi z Itálie, Anglie, Německa i Turecka uznává, že právě probíhající série začíná zavánět ostudou. "Ta nynější bilance je strašidelná, nemám na to jiných slov. Tohle je až moc kruté. Po těch třech zápasech, co jsem zatím v dresu Sparty proti Slavii odehrál, je to až moc. Tohle si úplně nezasloužíme," uzavřel starší bratr Tomáše Čelůstky z Pardubic.

Expert Komňacký: Nad celou ligou má Slavia kilometr náskok. Moc bych se divil, kdyby finále dopadlo jinak než derby na Letné

Zdroj: ceskatelevize.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.