Vrba: Z Karabce se stává hráč, který je obrovsky platný a do ofenzivy bude klíčový. Jednou z něj Sparta bude mít radost

Vrba: Z Karabce se stává hráč, který je obrovsky platný a do ofenzivy bude klíčový. Jednou z něj Sparta bude mít radost

Zatímco se Slavií má Pavel Vrba negativní bilanci a na lavičce Sparty s ní prohrál oba dosavadní zápasy, na "jeho" Baník se mu daří a proti ostravskému souboru si naopak připsal dva triumfy - jeden v MOL Cupu a druhý ve Fortuna:lize. Právě v ní se zrodil nedělní výsledek 3:1, o němž pak zkušený trenér rozmlouval na stránkách sparta.cz.

O dobrém domácím výkonu...

"Doufám, že se fotbal fanouškům líbil. I když se jim samozřejmě nelíbilo, že Baník vyrovnal. Určitý čas to pro nás nevypadalo optimálně. Myslím si ale, že v prvním poločase jsme hráli velice dobře, Baník jsme do šancí moc nepouštěli. Ve třech situacích jsme se dostali na dostřel brány, bohužel jsme v tom nebyli úspěšní. Pak přišel trest, gól na 1:1. Na druhou stranu musím pochválit mužstvo. I za stavu, který pro nás nebyl příznivý a také od fanoušků jsme slyšeli, že se jim to moc nelíbí, jsme se zvedli a dokázali zápas otočit ve svůj prospěch. V závěru jsme dvěma krásnými góly zápas rozhodli. Já jsem spokojený. Hráli jsme proti silnému soupeři, který tady odvedl podle mého názoru velice dobrý výkon. My jsme dokázali zápas zvládnout, i když v určitých fázích se to nejevilo úplně optimálně."

O Michalu Sáčkovi ve středu pole...

"Nechci vychvalovat hráče, musel bych chválit i jiné. Určitě Sak zápas zvládl dobře. Víte, že máme problémy se zdravotním stavem. Jsem rád, že kádr je dostatečně široký a s takovou kvalitou, jaká tady je. Máme těžkou sérii, zápasů je strašně moc a šíře kádru se potom projeví. Jsem rád, že můžeme hráče dávat do hry bez obav o kvalitu."

O skvělém produktivním výkonu Bořka Dočkala...

"Jsem tu tři měsíce a musím říct, že Bořek patří pro mě v kabině mezi klíčové hráče. Je důležitý pro mužstvo i pro mě. Dokáže mi pomoct jako lídr. Na hřišti je vidět, že dokáže mužstvo strhnout. Já ho obrovsky respektuji. Kdybyste viděli, jak mi pomáhá, tak byste to pochopili. Jsem rád, že Bořek ve Spartě je."

O tom, jestli se může Adam Karabec propracovat do základu...

"Víte, že v kádru Sparty je spousta mladých a talentovaných hráčů. Postupnými kroky se z něj stává hráč, který je obrovsky platný. I když naskočí na kratší dobu, mužstvu pomůže. Dokáže se prosazovat a to je super. Jednou z něj Sparta bude mít radost. Bude to klíčový hráč do ofenzivy."

O tom, proč byl Martin Vitík jen náhradník...

"Rozhodl jsem se na základě toho, že jsem chtěl, abychom hráli se zkušenými stopery. Měli jsme zápasů strašně moc a myslím si, že na něm bylo vidět, že pro něj ta zápasová zátěž už byla hodně náročná. Rozhodli jsme se pro toto řešení."

O tom, že Baník i Plzeň pro něj znamenají více než jiné kluby...

"Zápasy s Plzní a Baníkem jsou pro mě trochu jiné, protože mám na ně hezké vzpomínky. Baník mě nastartoval do trenérské kariéry, prošel jsem všemi věkovými kategoriemi. Pomohl mi do velkého fotbalu a lidé, kteří tam pracovali, mi strašně moc pomohli. Vždycky ho budu brát jako klub, který je pro mě první odrazový můstek. Vždycky k němu budu mít vztah. Plzeň už je něco jiného. Tam to bylo o mimořádných výsledcích, které se nám podařily v určitých obdobích. Zažil jsem tam poháry a několik titulů. Bylo to úžasné a rád na to vzpomínám. S Baníkem jsem to zažil taky, ale jako asistent. Ty dva kluby pro mě znamenají hodně."

O tom, jestli nemá obavy s Plzně, která bude mít nového trenéra...

"Já mám obavy z každého utkání. Respektuji každý mančaft, každého trenéra. Samozřejmě, pro Plzeň to rozhodnutí není jednoduché. Plzeň chce asi hlavě před finále poháru tým motivovat. Nevím, to je spíš dotaz na vedení Plzně. Vedení se tak rozhodlo a já se těším, až uvidím Bakoše a Horvátha. Před zápasem a po něm bude přátelská atmosféra. V zápase si ale nedáme ani metr."

Dočkal: Teď už není kam couvnout, ve Spartě je tlak pořád, nejsme v situaci, která by nás měla srážet a znervózňovat

Zdroj: sparta.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.