Jsme ve fázi, kdy Simu testujeme, říká šéf Slavie. Provoda čeká operace a přijde o Euro

Jsme ve fázi, kdy Simu testujeme, říká šéf Slavie. Provoda čeká operace a přijde o Euro

Náročná slávistická sezona se pozvolna blíží svému konci a do konce května čekají v domácích podmínkách dlouho neporažené vršovické šampiony už jen čtyři soutěžní duely - tři ligové a jedno finále poháru.

Ne každá sešívaná opora ale může být ve finiši u toho. Marodka totiž není úplně zanedbatelná a v posledním měření sil se Sigmou Olomouc byl nucen odstoupit kvůli kolenu Lukáš Provod, s nímž se počítalo na Euro.

Trpišovský byl nejprve optimista."Nechci to zakřiknout, momentálně to ale vypadá lépe než v té první chvíli. Je to spíše jen pocitové po prohlídce fyzioterapeutů a doktora, jasno budeme mít až po magnetické rezonanci v Praze. Provimu se zasekla noha a podlomilo koleno, momentálně to vypadá na poranění kolenních vazů. Všechno to jsou samozřejmě jen dohady, definitivně to určí až rezonance," uvedl bezprostředně po vyloupení Hané Jindřich Trpišovský, jehož slova vyšla na stránkách slavia.cz.

Nakonec si však exbudějovický záložník přetrhl zkřízený vaz v koleni a čeká ho operační zákrok. Je tak jasné, že ho kontinentální šampionát mine.

Střet na Hané nedohrál ani Nicolae Stanciu. "Po faulu Gonzáleze mu začal už natékat kotník, o půli už se moc nemohl na tu nohu postavit. Sám Nico chtěl pokračovat, my ale nechtěli riskovat případné zhoršení stavu, i když byl v první půli spolu s Kuchtičem naším nejlepším hráčem. Zatím to vypadá jen na pohmožděný kotník," pokračoval šéf Koláře, Holeše, Baha a spol.

Větší počet zranění může být způsoben i přetížením z nabitého programu. "Vnímáme to, proto jsme se s některými hráči domluvili, že proti Olomouci budou mít volno. Honza Bořil, Lukáš Masopust a Petr Ševčík zůstávali z těchto důvodů doma. Lukáš Provod byl dlouho nemocný, nehrál v základu tři týdny, sám proto chtěl jet, čeká nás finále poháru a vyvrcholení ligy, byla navíc pravděpodobnost, že pojede na Euro. Má za sebou herní výpadek, proto chodil jako střídající hráč jak proti Plzni, tak ve středu na hřišti Sparty. Chtěli jsme, aby se dostal do režimu, ve kterém byl před tou nemocí,“ ozřejmil pětačtyřicetiletý odborník.

Z delší marodky se naopak vrátil senegalský křídelník Abdallah Sima, jenž ve Fortuna:lize naposledy skóroval na začátku února. Na Andrově stadionu střídal v 56. minutě Nizozemce Van Burena. "Měl zranění, trénoval individuálně. Zkoušeli jsme ho na pětatřicet minut, pohybově vypadal dobře. Měl zánět v tříslech, byl proto v režimu, že jsme nemohli zatěžovat spodní polovinu těla. Když se z toho dostal, mohl běhat, nesměl ale kopat do míče, takže jsme ve fázi, kdy ho testujeme, máme na to naštěstí celý týden. Je bez jakýchkoli obtíží a bolestí, budeme se snažit, aby do příštího týdne byl schopný absolvovat větší úsek zápasu,“ zakončil na slavia.cz vládce slávistické lavičky.

Říkat bych to neměl, ale lhal bych, kdybych o koruně krále střelců nepřemýšlel, přiznal Kuchta

Zdroj: slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.