Jak si vedou kmenoví útočníci Sparty, kteří nyní svými góly pomáhají na jiných klubových adresách?

Jak si vedou kmenoví útočníci Sparty, kteří nyní svými góly pomáhají na jiných klubových adresách?

Adam Hložek může být během léta klidně prodán do zahraničí, Lukáš Juliš měl sice výtečný start do ročníku, leč pak ho zbrzdilo zranění a od té doby není produktivní a Libor Kozák je na dlouhodobé marodce a navíc mu v červnu končí smlouva.

I z toho vyplývá, že by mohla Sparta sestavit pro novou sezonu zbrusu nový útok. A kdo ví, třeba si stáhne do přípravy také forvardy, které loni zapůjčila jinam, ale stále je má pod smlouvou. Záležet samozřejmě bude na požadavcích Pavla Vrby, kdo by se mu mohl hodit do plánů...

V úvahu v tomto směru připadají dvě ofenzivní tykadla z české ligy a jeden ghanský střelec, u nějž však reálně hrozí možnost, že na něj bude v Süper Lig uplatněna opce a on zůstane v Turecku natrvalo.

O koho jde a jak se jim daří?

Jednadvacetiletý Václav Drchal působí v Mladé Boleslavi, v níž si k tomuto datu připsal 23 ligových startů a během 728 odehraných minut nasbíral na své konto 4 branky a jednu gólovou asistenci.

Také o dva roky starší Matěj Pulkrab, jenž operuje ve vršovickém Ďolíčku ve službách Bohemians 1905, je na jedné gólové přihrávce. Branek však nasázel již 5 a to vše v rámci 1á vystoupení a 993 poskytnutých herních minut.

Jasně nejvytíženějším útočným sparťanem mimo Letnou je Pulkrabův vrstevník Benjamin Tetteh, který v barvách čtrnáctého celku turecké ligu Yeni Malatyasporu nastřílel 5 branek a navrch přidal 4 asistence. Potřeboval na to 31 zápasů a 2432 odehraných minut, o čemž svědčí, že mu kouč İrfan Buz věří a Helenex Yeni zřejmě uplatní opci a ghanského útočníka přivede natrvalo. Jak velí předchozí dohoda, postačí k tomu poslat do české metropole 100 milionů korun.

Němečka mrzí, že Sparta v podstatě zničila Sáčkovu kariéru. Na Letné prý musí v létě přivést 3 až 5 hráčů

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.