Frýdek: Doufám, že příští sezonu už Sparta prožene Slavii víc a bude to o dvou týmech, a ne o jednom

Frýdek: Doufám, že příští sezonu už Sparta prožene Slavii víc a bude to o dvou týmech, a ne o jednom

Exkapitán Sparty Martin Frýdšek (29) je v Luzernu úplně nadšený a s celou rodinou jsou ve Švýcarsku nadmíru spokojení. K dokonalosti chybí už jen 24. května triumfovat v poháru proti St. Gallenu a skončit v horní polovině desetičlenné tabulky.

Švýcarská nejvyšší soutěž se od té české odlišuje. "Myslím, že po fotbalové stránce je to tady na lepší úrovni než v Česku, ale po fyzické stránce je to zase těžší u nás. Jsou to hodně rozdílné soutěže," pronesl na webu ČT Sport sedminásobný reprezentant, jenž přetavil 28 ligových startů ve čtyři gólové přihrávky.

Vazby na Letné stále jsou - je v kontaktu s několika bývalými spoluhráči a zápasy Sparty sleduje. Podaří se jí skončit druhá a jít do kvalifikace o LM? "Myslím, že Sparta pod trenérem Vrbou jde nahoru. Přeju jim, aby to teď zvládli do druhého místa," přidal bývalý univerzál Slovanu Liberec, jenž se do zahraničí odebral loni na podzim.

Dvanáctinásobnému mistrovi Česka, který má před sebou v této sezoně poslední tři klání s Boleslaví, Bohemians a Zbrojovkou, by přál, aby dokázala konkurovat Slavii alespoň v příštím soutěžním ročníku. "Doufám, že příští sezonu už víc proženou Slavii a bude to o dvou týmech, a ne o jednom. Slavia teď má silný kádr a hraje dobře. Sice se mi to těžko říká, ale bohužel je to tak," doplnil na portálu ceskatelevize.cz rodák z Hradce Králové.

A co říká na kauzu Srdjana Plavšiče, jenž zřejmě přestoupí přes řeku právě do Vršovic? "Nemůžu to hodnotit, když nevím, jak to proběhlo. Každopádně je to těžká a nepříjemná situace pro všechny strany," zakončil starší potomek vicemistra Evropy z roku 1996.

A nemá být Karabec v základu? Čím víc Poborský mluví, tím víc si škodí. V TV debatě by mohl radši dělat „žongly“

Zdroj: ceskatelevize.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.