Slávistické béčko nestačilo na Táborsko. Proti sešívaným nastoupil i mladý Slovák z akademie West Hamu

OBSAHUJE OHLASY

Kombinovaný tým FC MAS Táborsko si na stadionu Kvapilova poradil v přípravném utkání s béčkem Slavie 3:2. Trenér jihočeské značky Miloslav Brožek nominoval na přátelák jak hráče áčka, tak béčka a sestavu navíc doplnil o talentované dorostence.

Sešívaní se tak tentokráte museli před svým soupeřem sklonit a po nedávné výhře 3:2 nad béčkem Klokanů, na čemž se podíleli např. Vágner, Švec, Beran, Douděra i Višinský, tak okusili porážku se stejným skóre.

Proti mužstvu, jemuž velí Marek Jarolím, kterému v Edenu pomáhá také Ivo Knoflíček, nastoupil například i patnáctiletý mladíček Šplíchal. Otestován byl i osmnáctiletý slovenský teenager Christian Veliký.

"Tento hráč má za sebou několik let v akademii West Hamu United," představil možnou budoucí posilu kouč Brožek, podle nějž byl střet s rezervou českého mistra velkou motivací zejména pro mladíky, aby i nadále poctivě pracovali a jednou se dostali do prvního mužstva.

"Pro kluky z dorostu to byl po dlouhé době seriózní zápas. Naši mladíci jsou příslibem do budoucna. Jsme rádi, že jsme jim mohli poskytnout tuto příležitost," uzavřel muž zodpovědný za výkony a výsledky aktuálně dvanáctého mužstva druhé nejvyšší soutěže, které ve FNL táhne šňůru pěti duelů bez porážky.

Čtvrteční příprava:

FC MAS Táborsko – SK Slavia Praha B 3:2 (3:1)
Branky Táborska: Gil, de Almeida, Veliký

Sestava Táborska do 30. minuty: Slávik – de Almeida, Brabec, Penc, Janošík – Vozihnoj, Gil, Veliký, Šplíchal – Římánek, Dumbrovský

do 60. minuty: Slávik (do 45. minuty) – de Almeida (do 45. minuty), Brabec, Hornát, Janošík (do 45. minuty) – Praveček, Švec, Veliký (do 45. minuty), Plachý – Tolno, Majka

do 90. minuty: Zadražil (od 45. minuty) – Škrleta (od 45. minuty), Kotrč, Dybala, Havrda (od 45. minuty) – Kubovský, Icha (od 45. minuty), Svatek, Ott – Hájek, Fulei.

Van Buren by mohl v Edenu setrvat, okolo Hellebranda a Matouška slídí Dynamo...