Mám všechny v mančaftu rád, ale na ligu má ve Zbrojovce jen 15 procent hráčů, překvapil Vaněk

Mám všechny v mančaftu rád, ale na ligu má ve Zbrojovce jen 15 procent hráčů, překvapil Vaněk

Situace šestnácté Zbrojovky, která má v kádru i zkušené borce jako Dreksa, Pernica, Reiter či Vaněk, už začíná být ostrá i mimořádně kritická. Na patnácté Teplice ztrácí Brno čtyři body a před sebou má zápasy v Liberci, s Opavou a na Spartě.

Poslední tři body si tým z druhého největšího města České republiky připsal před více než měsícem na jihočeském Střeleckém ostrově a od té doby zaznamenal dvě remízy a tři porážky. Bouřky v kabině tak příliš nepomohly a k záchraně potřebuje soubor Richarda Dostálka sedm, nebo klidně i devět bodů, což by znamenalo vyloupení Letné.

Teoreticky se mohou poroučet do FNL již v těchto dnech - pakliže brněnští hráči nevyhrají v Liberci a Teplice v neděli položí na lopatky České Budějovice, nadějím na udržení bude konec.

Klima opravdu není pozitivní. Zatímco část fanoušků by si přála odchod vlastníka Václava Bartoňka, vody v áčku čeřil i exreprezentant Ondřej Vaněk, jenž je po operaci kolene od února na marodce a většina jarní části se ho vůbec netýká.

Po domácí prohře s Mlabou Boleslaví překvapil na vlastní sociální síti tvrzením, že "na nejvyšší tuzemskou soutěž má v Brně jen 15 procent hráčů." "Je to smutný, ale je to tak. Přestaňte nadávat na kluky, oni za to nemůžou, hrajou to, na co mají. Tak to je, takže na ně neplivejte a berte to jako realitu a klidně se opřete do mě. Mám všechny v mančaftu rád, ale mezi druhou ligou a první je sakra velkej rozdíl,“ citoval server idnes.cz explzeňského záložníka s minulostí v Jablonci či ruské Premier League, jenž se jedním dechem zastal hlavního kouče Dostálka.

A co reakce vedení? "Doufám, že to Ondra nenapsal. Jestli se po tom, co nemůže naskakovat do zápasů a nemůže být součástí týmu, takhle vyjadřuje k hráčům, tak kabina je natolik zralá, že pakliže je to pravda, tak si to vyřeší velice rychle sama,“ uvedl sportovní manažer Zbrojovky Tomáš Požár, jehož slova nabídl portál idnes.cz.

Kabina to veřejně nijak nerozmazávala. "Ke mně se to nedostalo a nechci mluvit za ostatní. Kmenovým hráčem Zbrojovky nejsem a nemám na hodnocení úrovně mužstva právo. Znám Vaňouse, já si to co on úplně nemyslím. Víc než v kvalitě hráčů je podle něho problém v psychice. „Hlava dělá hodně procent. Spousta kluků ligu hraje poprvé, o sestup se hraje úplně jinak, jsou pod tlakem. To je asi normální," uzavřel šestadvacetiletý středopolař Reiter, jenž má za sebou minulost ve Viktorii Žižkov, Vlašimi i Bohemians Praha 1905 a patří Baníku Ostrava.

A nemá být Karabec v základu? Čím víc Poborský mluví, tím víc si škodí. V TV debatě by mohl radši dělat „žongly“

Zdroj: idnes.cz