Růsek dostal hodně šancí, ale mužstvo netáhl. To je pro mě největší zklamání, přiznal Trousil

Růsek dostal hodně šancí, ale mužstvo netáhl. To je pro mě největší zklamání, přiznal Trousil

Na to, že se Brno zdrželo mezi elitou pouhý rok, měla podle bývalého hráče Zbrojovky Jana Trousila vliv i slabá ofenzivní činnost Dostálkova souboru.

"Defenziva nebyla tak hrozná. Rozhodlo, že chyběl útočník, který by dal třeba deset gólů. Zbrojovka nedokázala vstřelit branku ze hry, spoléhala jen na standardky," všiml si pětačtyřicetiletý odborník.

Nejlepší střelec mužstva Antonín Růsek je na pěti brankách, což není žádné závratné číslo a od dvaadvacetileté naděje s krátkou minulostí ve Znojmě čekal více právě i Trousil...

"Tonda měl obrovskou možnost se prosadit, ukázat. Dostal hodně šancí, ale mužstvo netáhl. To je pro mě největší zklamání,“ doplnil na webu isport.blesk.cz někdejší hráč Karviné, Slovácka, Dubnice či Kladna.

Více už ho zaujal i o pět let starší Jan Hladík, který má přitom na kontě pouze 30 prvoligových vystoupení. "Obrovsky poctivý hráč, ale taky nedal deset gólů. Klub měl najít prostředky a přivést nějakého kanonýra. Nedá se zachránit, když nedáte normální gól," podotkl na stránkách Sportu Trousil, podle nějž Brno skórovalo jen z penalt, rohů či přímých kopů, což nestačilo.

Ve druhém největším českém městě sídlící Zbrojovka by podle něj ale nejvyšší soutěž hrát měla. "Klub nemůže mít jiný cíl než okamžitý postup zpátky. Jinak budou příznivci otrávení. Chce to získat jednoho dva zkušené hráče a kolem nich postavit ty, co chtějí pracovat a dýchat za Zbrojovku," uzavřel na portálu isport.blesk.cz kouč Vyškova, jemuž se naopak podařilo z MSFL postoupit do FNL a v příští sezoně se tak bude s brněnským klubem potkávat.

Musí se ustálit kádr. I za cenu toho, že se budou hledat jiní hráči, tvrdí Švancara o Plzni. Nad Ondráškem by hůl určitě nelámal

Zdroj: isport.blesk.cz.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.