Jak to bude s Vejmolou, jemuž Jihlava zastavila kariéru? Se zahraničním agentem řeší i cizinu...

Jak to bude s Vejmolou, jemuž Jihlava zastavila kariéru? Se zahraničním agentem řeší i cizinu...

Luděk Vejmola (26) už je několik měsíců mimo hru. Při jeho nedávném návratu do Jihlavy totiž vedení Vysočiny vyrobilo administrativní chybu ohledně hráčské registrace a on tak po návratu z norského Haugesundu přišel o jakékoliv vytížení.

Bude na současné adrese pokračovat, nebo půjde o dům dál? "Pořád si stojím za tím, že mi to nějakým způsobem zastavilo kariéru. Upřímně říkám, že to pořád to mám padesát na padesát," přiblížil v interview pro idnes.cz někdejší gólman Kolína či Mladé Boleslavi, v jejímž trikotu debutoval na prvoligové úrovni.

Úplně jednoduchý však krok jinam není a to kvůli běžícímu kontraktu. "Mám smlouvu ještě na rok, do příštího léta. Takže kdyby přišla nějaká nabídka, kluby by musely jednat mezi sebou," přiblížil bývalý mládežnický reprezentant Česka, jehož slova vyšla na idnes.cz.

Zájemci existují. "Něco řeším, ale dokud nebude nic konkrétnějšího, jsem stále hráčem Jihlavy a pokud v Jihlavě zůstanu, odvedu maximum pro Vysočinu. Mám zahraničního agenta, řeším s ním nějaké věci v cizině. Ale kdyby přišla nějaká nabídka, muselo by to dávat smysl. Pokud přijde něco zajímavého pro mě i pro rodinu, tak se tím budu určitě zabývat," doplnil na idnes.cz Vejmola, podle nějž bude příští ročník pro Jihlavu daleko složitější, než byl tento.

Ředitel Lukáš Vaculík by chtěl, aby zůstal. Už jen z toho důvodu, že v nynějším áčku pár hráčů končí a představitelé Vysočiny nechtějí, aby se kádr úplně rozpadl. "Rád by, aby zůstali hráči, kteří tady něco zažili. Ze strany vedení cítím, že mají zájem, abych zůstal ve Vysočině. Lukáš Vaculík by chtěl, aby rozhodnutí padlo do konce sezony. Ale to je podle mě nereálný termín, protože teprve pak budou týmy řešit kádry pro příští ročník. Nefunguje to tak, že bych během 14 dnů měl jasno, kam budu směřovat. Až skončí sezona, můžeme se bavit, co bude dál. Věřím, že to dopadne nějak, aby byli spokojení všichni," zakončil na stránkách idnes.cz 187 centimetrů vysoký Vemola, jenž se na nynější adrese připravuje pod vedením Juraje Šimurky.

Posily pro Votroky? Sabou říká, že nepůjdou do žádných harakiri. Ottmara už se příští sezona týkat nebude...

Zdroj: idnes.cz