Pudil se v pětatřiceti rozloučí s kariérou. Pro Žižkov je ctí, že finální zápas odehraje v jeho dresu...

Pudil se v pětatřiceti rozloučí s kariérou. Pro Žižkov je ctí, že finální zápas odehraje v jeho dresu...

Pro Viktorii Žižkov je závěrečné kolo FNL proti jedenáctému Táborsku (hraje se v neděli od 15:00) velmi atraktivní a to hned z několika důvodů.

Její nejlepší střelec Diviš bude chtít setrvat na minimálně třetí pozici střelecké tabulky a samotný tým Davida Oulehly bude potvrzovat čtvrt místo, které by znamenalo vyrovnání nejlepší příčky za posledních osm let.

A ani to ještě nebude všechno - s profesionální kariérou se totiž bude na Proseku loučit pětatřicetiletý obránce s reprezentační minulostí Daniel Pudil.

To, že se kruh opravdu uzavře, dokládá skutečnost, že se jeho rozlučka odehraje na stejném stadionu, kde před třemi dekádami začínal s fotbalem.

"Dan Pudil odchází z trávníků. Přednost už dostane rodina. Ale stopa, kterou v historii nejkrásnější hry na světě zanechal, je pořádně hluboká. O jeho kvalitách se mohli mnohem více přesvědčit fanoušci v zahraničí, kde odehrál třikrát více zápasů, než doma. Tři tituly, reprezentace, účast na Euru, úspěšná zahraniční angažmá. Loučí se pan hráč. A nám je ctí, že ten (pravděpodobně) poslední zápas odehraje v našem dresu. V dresu Viktorky Žižkov," zaznělo na stránkách fkvz.cz.

Pro bývalého defenzivního hráče Liberce, Slavie, Genku, Ceseny, Watfordu i Sheffieldu Wednesday půjde v sezoně 2020/2021 o čtyřiadvacátý soutěžní zápas za tradiční pražskou značku.

Z druhé české ligy až do Ligy mistrů? Na mladíka z Viktorie Žižkov se jezdí dívat Rapid Vídeň

Zdroj: fkvz.cz