Čtyřgólová lekce od Italů šokovala trenéra i hráče! Nejhorší výkon, co jsem u týmu, zlobil se Šilhavý po výprasku

Čtyřgólová lekce od Italů šokovala trenéra i hráče! Nejhorší výkon, co jsem u týmu, zlobil se Šilhavý po výprasku

Obrovské rozčarování. Přesně takový pocit prožíval trenér české reprezentace Jaroslav Šilhavý po přátelském střetnutí s Itálií, která náš národní tým porazila jasně 4:0. Před blížícím se mistrovství Evropy mají tak mkouč i hráči mnoho důvodů k zamyšlení. Šilhavý dokonce přiznal. že to bere jako velkou facku.

"Prohrát takovým rozdílem mě tedy vážně štve. Hráli jsme asi nejhůř, co jsem tady u týmu. Špatný výkon i špatný výsledek," kabonil se Šilhavý, který reprezentaci vede od září 2018.

Bez okolků přiznal, že Italové byli pány na hřišti. "Musím soupeře pochválit, protože hrál skvěle. Mimo těch úvodních 10 minut jsme byli u všeho pozdě. Pak jsme dostali dva hloupé góly, které jsme Italům nabídli sami. Tím se dostali na koně a už nás přehrávali. Ve druhém poločase koncertovali a dali nám lekci," hlesl Šilhavý.

Rozčarován byl hlavně z výkonu všech tří stoperů. Tedy Ondřeje Čelůstky, Jakuba Brabce a Davida Zimy. "Ani jeden z nich nepodal dobrý výkon. Ondra Čelůstka pak musel kvůli zranění střídat. Jak jsme hráli špatně jako tým, tak se to svezlo i na obranu," poznamenal Šilhavý.

Ze zdravotních důvodů mu chyběli Tomáš Kalas i Adam Hložek. Mezi marody pak po pátku přibyl ještě Čelůstka.  "U Tomáše je to otázka vyšetření, které absolvuje po návratu do Prahy. No a Ondra má svalové problémy v oblasti kolena. Ještě nevím, jak moc je to vážné," uvedl trenér reprezentace.

Šanci na reparát mají jeho svěřenci v úterý v generálce proti Albánii.