Rebel Stanciu odmítl pokleknout! Udělal jsem to kvůli Kúdelovi, zastal se kamaráda

Rebel Stanciu odmítl pokleknout! Udělal jsem to kvůli Kúdelovi, zastal se kamaráda

Krásné gesto směrem ke svému kamarádovi ze Slavie Ondřeji Kúdelovi učinil rumunský špílmachr Nico Stanciu. Před přátelským utkáním s Anglií odmítl následovat své parťáky i protihráče a zůstal stát, když ostatní poklekli!

Jednotné klečení hráčů před zápasy vzniklo loni na podporu hnutí Black Lives Matter a stále výrazně rozděluje hráče i fanoušky. Někteří toto gesto kvitují a oceňují, jiní spíše odsuzují. 

Trefně to nedávno pro eFotbal vystihl třeba expert Verner Lička. "Už jen tohle klečení a to, že se o tom pořád mluví, má samozřejmě za následek, že rasismus nikdy nezmizí. Neustálé omílání tohoto tématu dělá z rasismu mnohem větší problém, než ve skutečnosti je," uvedl předseda Unie českých fotbalových trenérů.

Své o tom ví hlavně slávista Ondřej Kúdela, který za údajné rasistické urážky na adresu záložníka Rangers Glena Kamary dostal od UEFA trest na deset utkání. Přišel tím třeba o EURO, byť proti němu neexistoval ani jeden důkaz. Spoustu faktorů svědčilo spíš o tom, že lhářem je Kamara.

I tak ale kapitán Slavie dostal flastr na deset zápasů. A může být vlastně ještě rád, protože se jedná o nejmenší možný trest.

Jeho parťákům to ale stále leží v žaludku a ani Rumun Stanciu není výjimkou. Před přátelským utkáním v Anglii zůstali on a jeden z jeho spoluhráčů jako jediní z obou týmů stát. 

"Udělal jsem to kvůli Ondrovi. Svému kolegovi, jenž byl bez důkazů takto suspendován. Nevěřím tomu, že pokleknutí je nějaké řešení," nechal se slyšet Stanciu.