Julisce z různých důvodů zamávají i Ayong, Fišl, Studnička, Ullman, Mentberger, Lauko, Houha a Palacios

Julisce z různých důvodů zamávají i Ayong, Fišl, Studnička, Ullman, Mentberger, Lauko, Houha a Palacios

Podle sportovního ředitele Dukly Jana Staňka může za nepříliš lichotivé osmé místo ve FNL i skladba kádru. Nebo se to alespoň jeví jako pravděpodobná varianta...

"Není to myšleno tak, že by hráči jako jednotlivci byli charakterově špatní, ale dohromady ten koktejl prostě neměl dobré složení. To se tak bohužel někdy stane. Je to důsledek dlouhodobějšího vývoje a v našem případě se to zřejmě naplno projevilo odchodem několika hráčů, s čímž si současný kolektiv jako celek neuměl poradit. Není to jen chyba hráčů, ale samozřejmě i všech, co se na tom podíleli. Máme mladé hráče, s chybami počítáme, ale naopak v ofenzivě bychom měli být daleko nebezpečnější. A zcela zásadní předpoklad pro lepší sezónu jsou domácí utkání. Z 15 domácích utkání musíme udělat minimálně 10 výher. Bez toho na nějaké slušné umístnění nemůžeme pomýšlet," uvedl v interview pro web fkdukla.cz dejvický funkcionář s minulostí ve Vysočině Jihlava.

Výsledkově nevydařený ročník 2020/2021 měl však i svoje pozitivum. "Je to zapojení našich mladých hráčů do profi fotbalu – David Kozel, Štěpán Šebrle, Tonda Kinský, Kim Bin a Artem Kovernikov hráli zajímavou roli v našem áčku, starty připsali i Vojta Mentberger, Ondra Ullman, Štěpán Studnička, po zranění se vrátil Tomáš Kott. Určitě jsou tito hráči příslibem do budoucna. I když teď třeba Ullman, Mentberger a Studnička půjdou hostovat, aby měli větší vytížení, do budoucna s nimi počítáme," ubezpečil na stránkách fkdukla.cz Staněk.

Představitel z Julisky se vyjádřil i k plánovaným odchodům a příchodům. Zatím se medializoval pouze odchod trojice Chlumecký, Hadaščok a Kovaľ. Jen u dotyčného tria to však neskončí a v létě odejde i další osmička...

"Možnost hledat větší herní uplatnění dostali Karsten Ayong a Dan Fišl, kteří ve svém věku pravidelně potřebují hrát a na svých pozicích by měli konkurenci, přes kterou se budou těžko prosazovat. Z širšího kádru by měl jít hostovat Studnička, Ullman a Mentberger, do druhé ligy by měl jít na zkoušku Tomáš Lauko a do třetí by měl odejít Karel Houha. Smlouva se ukončila s Kolumbijcem Palaciosem. Také řešíme odchod Doumbii, který se potřebuje posunout do jiného klubu, protože v Dukle poslední dobou zamrzl," přidal Staněk.

Klub mimo jiné vítá uzdravení dlouhodobého maroda Daniela Kozmy, který v roce 2021 svému mužstvu nemohl pomoci. "Největší posilou pro nás ve všech ohledech bude návrat Dana Kozmy. Doufám, že vše půjde hladce a bez problémů. Dan je jeden z největších profíků, které jsem kdy poznal a věřím, že se vrátí ještě silnější. Pracujeme na příchodu levého obránce, stopera a útočníka. Do přípravy s A mužstvem se zapojí také naši junioři Kuba Jeřábek, Lukáš Březina, podle zdravotního stavu Kuba Hodek a mládežnický reprezentant Mali Arnaud Konan, který už dva měsíce nastupuje za naše béčko a zatím na nás působí velmi dobře. Přestupní období bude dlouhé a nemohu vyloučit další pohyb v kádru, ale jednoznačně chceme zvýšit naší agresivitu, zlepšit soubojovost a sílu mužstva a k tomu budeme hledat vhodné typy," avizoval jeden z šéfů ambiciózní Dukly.

Skláři ze Stínadel už znají svůj jízdní řád na nadcházející týdny. Které kluby se jim postaví do cesty?

Zdroj: fkdukla.cz