Toni a Klose vystříleli Bayernu premiérovou výhru

Mnichovský Bayern, který si chce letos spravit chuť po nevydařeném ročníku, v němž se neprobil ani do Ligy mistrů, vstoupil v sobotu do nové sezony německé bundesligy výhrou nad nováčkem Hansou Rostock 3:0. Jeden ze spolufavoritů soutěže Werder Brémy neudržel na hřišti Bochumi slibný náskok a ztratil dva body za remízu 2:2.

Bayern přes léto výrazně posílil kádr. K prvnímu úspěšnému kroku v dlouhé cestě za titulem mu pomohla největší posila - italský kanonýr Luca Toni. Už ve 14. minutě skvěle zafungovala spolupráce dvou ofenzivních es. Miroslav Klose našel v pokutovém území Toniho a ten se trefil zhruba z deseti metrů přesně k levé tyči - gólman Wächter neměl nárok.

Bayern byl po celý zápas aktivnější, jenže se dlouho potýkal s mizernou koncovkou a definitivně rozhodl až v závěru. Domácí přestříleli svého soupeře v poměru 27:5, ale další šance zůstaly až do 66. minuty nevyužity - jen Klose s Tonim spálili tři gólové příležitosti. Až v závěrečné půlhodině se prosadil i druhý ostrostřelec Klose a tentýž hráč uzavřel v 85. minutě na konečných 3:0. Hosté byli v koncovce bezzubí a za celý zápas se netrefili mezi tři tyče - většinu pokusů zblokovali pozorní obránci Bayernu.

Loni nejofenzivnější tým soutěže Werder Brémy sice skóroval na hřišti VfL Bochum dvakrát už v prvním poločase, ale domácí dvěma slepenými góly hned po pauze vyrovnali. V 39. minutě proměnil penaltu po ošklivém faulu na Sanoga Diego a sám postižený hráč překonal těsně před přestávkou hlavou českého gólmana Jana Laštůvku právě po spolupráci s Diegem.

Bochum ovšem začala druhou pětyčtyřicetiminutovku náporem a výsledkem byly dva slepené góly ve Wieseho síti. Nejprve se nečekanou ranou z úhlu prosadil Šesták a v 49. minutě bylo srovnáno poté, co se přesnou střelou z těsné blízkosti prezentoval Bechmann. Další branka už přes šance na obou stranách nepadla.

V dalších zápasech 1. kola remizoval doma Leverkusen s Chotěbuzí 0:0, Eintracht Frankfurt porazil doma Herthu Berlín 1:0 - Jaroslav Drobný ve své premiéře inkasoval branku od Amanatidise. Stejným výsledkem skončil i duel Hannover Hamburk - tentokrát se ovšem radovali hosté. David Jarolím odehrál celý zápas, na domácí straně chyběl Jiří Štajner. Wolfsburg doma nestačil na Arminii Bielefeld (1:3). Hostům pomohl i český obránce Radim Kučera.