Klobása? Takový cit pro fotbal a čich na góly nemají ani útočníci v lize, přesto končí již ve 27 letech...

Klobása? Takový cit pro fotbal a čich na góly nemají ani útočníci v lize, přesto končí již ve 27 letech...

I když stále okupují fotbalovou branži i unikání případy typu Gigi Buffona, jenž se pohybuje na nejvyšší úrovni i ve svých třiačtyřiceti letech, ne každý ve hře vydrží tak dlouho.

Forvard Stanislav Klobása, jenž naposledy působil v druholigové Vysočině Jihlava, dokonce ukončil svou profesionální kariéry již v sedmadvaceti letech, což je obrovské překvapení.

"Mrzí mě to, jak fotbalově, tak lidsky, se Standou jsme k sobě měli blízko. Bude těžké nahradit jeho góly a cit pro fotbal. Takový čich na góly nemají ani útočníci v lize," pochválil rodáka z Brandýsa nad Labem sportovní ředitel Jihlavy Lukáš Vaculík.

K pokračování na Vysočině ho však funkcionář nepřesvědčil. Možná i z toho důvodu, že v uplynulé sezoně toho až tolik neodehrál a pouhých 749 minut poskytnutého času a dvě branky byly po 17 trefách z předešlého ročníku zklamáním i pro něj samotného...

"Standa nebyl v úplně ideální formě. V konečné fázi dal na jaře dva důležité vítězné góly, jeden proti Třinci, druhý venku proti Prostějovu. Standa měl kromě fotbalu ještě nějaké další pracovně-rodinné aktivity, které ho vyčerpávaly, proto někdy docházelo ke zranění. Rozhodl se, že s fotbalem na profesionální úrovni dál nechce pokračovat a s tím nic nenadělám," krčil rameny šéf Jihlavy, jehož stanovisko nabídl web idnes.cz.

Bývalý mládežnický reprezentant Česka s jednatřicítkou na zádech, jenž před pěti lety vyhrál domácí pohár, tak bude mít ve svém fotbalovém životopisu napsáno pět adres - Mladou Boleslav, Vlašim, Benátky nad Jizerou, Varnsdorf a Vysočinu Jihlava, jejíž součástí byl od roku 2018.

Viktoria Žižkov se snaží na poslední chvíli odvrátit pád do ČFL či divize, bojuje o licenci a hlavně návrat domů...

Zdroj: idnes.cz

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.