Karviná hodlá doplnit kádr o tři až čtyři hráče. V letních týdnech ji prověří tyto 4 zahraniční kluby...

Karviná hodlá doplnit kádr o tři až čtyři hráče. V letních týdnech ji prověří tyto 4 zahraniční kluby...

Karviná se bude během léta připravovat na další ročník jak v domácích podmínkách, tak v zahraničí. Konkrétně nedaleké polské Ustroně, kam zamíří na začátku třetího tréninkového týdne první červencové pondělí.

"Když jsme plánovali letní přípravu, tak nám zahraniční soustředění někde v Rakousku přišlo téměř nemožné. Proto jsme zvažovali dvě možnosti - zůstat doma nebo se vydat do blízké Ustroně, kde to velice dobře známe. Nakonec jsme se rozhodli vycestovat a určitě to bude pro tým lepší, než být celé dny na stadionu,“ citoval web mfkkarvina.cz sportovního ředitele MFK Lubomíra Vlka.

Do Ustroně, který je součástí polských Beskyd, se klub vydá již potřetí. Pro kouče Jozefa Webera to však bude premiéra. "Vím o tom a věřím lidem v klubu, že tam jsou vynikající podmínky. Pro hráče jsou na soustředění nejdůležitější dvě věci – dobrá postel a dobré hřiště. Velkou výhodou je samozřejmě také vzdálenost. Nepojedeme do Rakouska 7 hodin, ale čeká nás pouhých 40 kilometrů," pochvaloval si o onen krok trenér, jenž v průběhu jara vystřídal u kormidla Juraje Jarábka.

Zatímco doma se Karviná utká s Trenčínem či čerstvě druholigovou Opavou, u severních sousedů narazí na Zaglebie Sosnowiec či GKS Tychy. Generálka na ligu, která se bude losovat již 16. června, pak proběhne 17. července proti Ružomberoku.

Karvinští počítají s tím, že dají šanci několika hráčům, kteří jsou rozeseti na jiných klubových adresách. "Vrátí se Daniel Stropek a Martin Vlachovský. Šanci dostanou i mladí kluci Holzer, Zych a Teplan," ozřejmil Vlk.

Ten jedním dechem avizoval, že jistý konec je zatím u tří jedinců. "Smlouva končí Marku Janečkovi, Róbertu Mazáňovi a Tomáši Ostrákovi. Ti už se na prvním tréninku neobjeví, tyto odchody jsou jasné. Zároveň věřím, že zbytek kádru zůstane pohromadě. V posledních třech letech tady byla vyšší fluktuace hráčů, nyní bychom tým rádi doplnili o tři až čtyři hráče – jeden do každé řady. Jednáme s několika hráči a děláme všechno pro to, aby mohli na začátku přípravy být tady s námi. Ale určitě to neznamená, že by všichni přišli se startem přípravy a později už nic. Tak to nebude," avizoval funkcionář, jehož slova nabídly stránky mfkkarvina.cz.

Karvinské léto:

21.6. Zahájení letní přípravy
26.6. MFK Karviná – AS Trenčín
3.7. SFC Opava – MFK Karviná
5. – 10.7. Soustředení Ustroň
7.7. Zaglebie Sosnowiec – MFK Karviná
10.7. GKS Tychy – MFK Karviná
17.7. MFK Karviná – MFK Ružomberok

Učil se od Mourinha i od Guardioly, k trénování Opavy se ale dostal jako slepý k houslím. Navázat chce na Skuhravého

Zdroj: mfkkarvina.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.