Co je nového v kauze Hašek? Mezinárodní arbitráž v Lausanne odmítla argumenty FAČR a Sparty...

Co je nového v kauze Hašek? Mezinárodní arbitráž v Lausanne odmítla argumenty FAČR a Sparty...

Jak to právě teď vypadá ohledně táhnoucí se kauzy Martin Hašek mladší vs. AC Sparta Praha?

Dlouhotrvajícím sporem se na základě odvolání podaného ze strany záložníka momentálně zabývá Mezinárodní rozhodčí soud pro sport sídlící ve švýcarském Lausanne (CAS).

V pondělí 7. června arbitráž vyhověla žádosti exsparťana o pozastavení výkonu rozhodnutí Sboru rozhodců Fotbalové asociace České republiky.

"Odvolaní podané ke CAS proti rozhodnutí finanční povahy vydané sportovním orgánem spadajícím do jurisdikce CAS má automaticky odkladný účinek a pozastavuje výkon napadeného rozhodnutí," zaznělo z úst advokátky Markéty Vochoska Haindlové, jež svého času kandidovala na šéfu českého fotbalu.

"FAČR (a její členové) jsou ve sporech před CAS subjekty podřízenými předpisům UEFA a FIFA, které vycházejí ze švýcarského práva, v jehož rámci má odvolání k vyšší instanci za následek odkladný účinek rozhodnutí," přidala zástupkyně někdejšího fotbalisty Bohemians 1905, který strávil poslední měsíce v barvách Würzburger Kickers.

"Argumenty FAČR a AC Sparta Praha požadující bezodkladný výkon rozhodnutí tak byly z výše uvedených důvodů odmítnuty. CAS doručením usnesení potvrdil, že odvolání Martina Haška ml. u CAS pozastavuje výkon rozhodnutí Sboru rozhodců FAČR a má odkladný účinek na splnění povinností z rozhodnutí vyplývajících," zakončila Haindlová.

Pětadvacetiletý syn stejnojmenného trenéra, jenž tak zatím žádnou astronomickou pokutu letenskému "S" platit nemusí, naskočil ve druhé bundeslize celkem do 13 duelů, odehrál 790 minut čistého času a na své konto si připsal jednu trefu a jednu gólovou asistenci.

Šádek má kromě Plzně řídit i Zbrojovku, protože chodí s majitelovou dcerou. To je ale střet zájmů jako Brno

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.