Kdo vše může v Plzni následovat Hořavu s Ekpaiem? Prý skončí Kovařík, Řezník i další 2 velká jména...

Kdo vše může v Plzni následovat Hořavu s Ekpaiem? Prý skončí Kovařík, Řezník i další 2 velká jména...

Středopolaři Ubong Ekpai i Tomáš Hořava už mají svou plzeňskou éru vyřešenou a součástí západočeské družiny z Doosan arény už nebudou. Ve Viktorii by však mohla v dalších dnech skončit i další čtyři známá jména s nemalými gážemi...

Jedním z nich je dvaatřicetiletý Jan Kovařík, jehož konto zdobí čtyři tituly pro mistra Česka. Zkušený borec s měsíčním platem 350 tisíc korun by mohl zmizet ze Štruncových sadů rok před vypršením současného kontraktu a mohl by se přesunout do Jablonce, v jehož dresu již v minulosti působil. Tím spíš, že na severočeské Střelnici skončil Jakub Podaný a Petr Rada by tak pro něj mohl mít místo.

S Plzní se rozloučí i jeho vrstevník se stejnými finančním podmínkami i počtem ligových primátů Radim Řezník, jemuž na oné adrese končí smlouva a ve druhé polovině sezony už hostoval v Mladé Boleslavi. Tým Karla Jarolíma by se mu však nebránil a podle všeho bude ve městě automobilů pokračovat i v sezoně 2021/2022.

Zákulisně se špitá i o předčasném konci Zdeňka Ondráška, jemuž je taktéž dvaatřicet a během jednatřiceti utkání se trefil "jen" šestkrát, což by se Adolfu Šádkovi mohlo vzhledem k jeho pohádkovému základnímu platu ve výši 500 tisíc korun měsíčně zdát málo. A to i s ohledem na to, že v základní sestavě figuroval jen patnáctkrát a šestnáctkrát šel do hry pouze jako žolík. Jean-David Beauguel je levnější, produktivnější a navíc i o něco perspektivnější, protože mu ještě pořád nebylo ani třicet.

Pozvolna se navíc hovoří i o konci Davida Limberského, který dosud odehrál za Viktorii během dlouhých 16 sezon 393 zápasů s bilancí 22 branek. Jakožto držitel pěti titulů a velezkušený pohárový harcovník je v Plzni kultovní postavou, nicméně věk nezastavíte a bývalému reprezentantovi bude za pár měsíců již 38 let. Klientovi agentury Spocs Global Sports, kam patří i Patrik Hrošovský, Ján Greguš, Benjamin Tetteh, Florin Nita, Martin Dúbravka nebo Nicolae Stanciu, navíc končí kontrakt v červnu a nový se stále nepodepsal. A pokud by se mělo ve Viktorii šetřit, kdo ví, jestli vůbec ještě prodlouží. Půl milionu měsíčně totiž není zrovna málo...

Šádek má kromě Plzně řídit i Zbrojovku, protože chodí s majitelovou dcerou. To je ale střet zájmů jako Brno

Zdroj: isport.blesk.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.