Tři zahraniční štace a dost! Vaněček podepsal Sigmě a chválí Jílka: Roli sehrál i jeho nástup, je to skvělý trenér

Tři zahraniční štace a dost! Vaněček podepsal Sigmě a chválí Jílka: Roli sehrál i jeho nástup, je to skvělý trenér

Na hanáckém Andrově stadionu se tento týden pochlubili velkou posilou do útočné řady. Sigmě se na příští dvě sezony do 30. června 2023 upsal zkušený forvard David Vaněček.

Ten se vrací do tuzemského prostředí z maďarské scény (Puskás Akadémia, Diósgyőri VTK), s tím, že předtím se mu nepodařilo prorazit ve Skotsku (Heart of Midlothian FC).

"Velmi se těším na novou výzvu. Jsem rád, že jsem se vrátil do Česka. V Olomouci se mi líbí snad úplně všechno, už jsem se byl projít po centru města a jsem nadšený. Pro přestup do Sigmy jsem se rozhodl díky zájmu, který projevila, a také díky korektnímu jednání pana Mináře. Roli hrál i nástup trenéra Jílka. Znám ho z mládežnických reprezentací. Je to skvělý trenér," chválil svého nového nadřízeného někdejší útočník Plzně, Ústí, Vlašimi, Jihlavy, Teplic či Hradce Králové.

Do Olomouce přivedl urostlého borce se 192 centimetry a 106 prvoligovými starty na české půdě právě zmíněný sportovní manažer Ladislav Minář. "Po uplynulé sezóně jsme cítili potřebu získat hrotového útočníka. To se nám podařilo. Davida jsme sledovali dlouhou dobu, je to kvalitní hráč. Věříme, že se mu bude v Sigmě dařit," přidal funkcionář, jehož slova nabídl web sigmafotbal.cz.

V barvách devátého týmu uplynulého ročníku Fortuna:ligy může rodák z Plané debutovat třetí červencový den proti Zbrojovce Brno.

KOZÁK MÁ NAMÍŘENO K MAĎARSKÉMU VICEMISTROVI, KTERÝ TOUŽÍ I PO OSTRAVSKÉ SKÁLE STRONATIM

Zdroj: sigmafotbal.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.