Eriksenovi se úplně zastavilo srdce, jeho stav je ale stabilizovaný. Dánové přivolali týmu na pomoc psychologa!

Eriksenovi se úplně zastavilo srdce, jeho stav je ale stabilizovaný. Dánové přivolali týmu na pomoc psychologa!

Záložník Dánska a Interu Milán Christian Eriksen zůstává po sobotním kolapsu na konci první půle duelu s Finskem nadále v nemocnici. Podle vedení reprezentace je však jeho stav stabilizovaný, hráč je při vědomí a komunikuje, samozřejmě ho ale ještě čekají různá vyšetření. Trenér seveřenů Kasper Hjulmand pak zrušil dnešní trénink svých svěřenců a požádal o pomocnou ruku psychologa. 

Podstatné však je, že Eriksen bude podle všeho v pořádku. "Za daných okolností je na tom ještě dobře, výsledky vyšetření byly uspokojivé," uvedl na tiskové konferenci lékař dánského výběru Morten Boesen.

Ten potvrdil, že měl Eriksen úplnou zástavu srdce. Příčiny jsou však zatím nejasné. "Ráno jsem s Christianem mluvil. Jeho stav je stabilizovaný, zůstává však v nemocnici kvůli dalším testům," doplnil Boesen.

Prostřednictvím videohovoru se s už s Eriksenem měli možnost spojit i jeho parťáci z národního týmu. "Pro kluky to byla obrovská úleva, když měli možnost s Christianem mluvit," podotkl sportovní ředitel dánského svazu Peter Möller.

"Pro mě bylo nejhezčí vidět Christiana se usmívat," dodal trenér Kasper Hjulmand a přiznal, že náhlý kolaps jeho svěřence samozřejmě otřásl celým mužstvem.

I proto Dánové na neděli zrušili veškeré mediální aktivity, a dokonce i trénink. Hráče si už vzal pod křídla zkušený psycholog, který se jim záběry plné hrůzy teď bude snažit vyhnat z hlavy.

Sám Hjulmand pak označil za svou chybu, když svolil, aby se zápas s Finy za takových okolností dohrál. Soupeř nakonec šťastně zvítězil 1:0. "Pokusili jsme se vyhrát, ale zázrak už byl jen to, že jsme se vůbec vrátili na hřiště. Emočně byli někteří hráči zcela vyčerpaní," konstatoval dánský kouč.

O střídání si po hodině hry ostatně řekl i sám kapitán Simon Kjaer, který svým včasným zásahem přímo na hřišti dost možná zachránil Eriksenovi život. 

 

EURO 2021 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.