Malínský je realista: Moc si nemyslím, že bych se někdy ocitl v Edenu, Slavia je už za mnou

Malínský je realista: Moc si nemyslím, že bych se někdy ocitl v Edenu, Slavia je už za mnou

Expres Tomáš Malínský (29) prošel za posledních pět let již pěti domácími kluby, což není zrovna málo. Po Hradci Králové, Liberci, Slavii a Mladé Boleslavi se čerstvě ocitl v Jablonci.

Na poslední půl rok v boleslavských barvách rád nevzpomíná. "Do Boleslavi jsem šel pak po zápasovém nevytížení, člověk se do té herní pohody musí nějak dostat. To není po jednom zápase. Když už jsem do nějakých zápasů z lavičky naskakoval, tak už jsem nějaké čísla měl. Bohužel, pak si myslím, že mě někteří lidi přestali věřit a upřednostnili se jiní hráči. Poslední dva zápasy už mi bylo řečeno, že v Boleslavi pokračovat nebudu a na zápasy už nepojedu. Zklamalo mě to, ale nic jsem s tím udělat nemohl," krčil rameny v interview pro fkjablonec.cz odchovanec Votroků.

Velkou díru do světa neudělal ani během své mise ve Slavii. Je už sešívané "S" opravdu uzavřenou kapitolou? "Jelikož jsem tady na hostování s povinnou opcí, myslím si, že je malá pravděpodobnost, aby si mě Slavia v zimě stáhla. Může se to ještě nějak podařit, ale už si moc nemyslím, že bych se tam ocitl. Slavia je už za mnou. Ten půlrok tam jsem si užil. Troufnu si říct, že ostudu jsem tam neudělal. Do kterých zápasů jsem naskočil, tak to propadák nebyl a cítil jsem se v nich dobře. Bohužel, pak přišly věci, jako je covid, který mě vyřadil na čtrnáct dnů, pak jsem tam měl nějaké další zdravotní trable a pak už někdo do té sestavy naskočil a místo už nepustil. Z mého pohledu pak už jsem tam byl navíc. Tak to ve sportu chodí, fotbal a život jde dál," neměl problém přiznat svěřenec Petra Rady.

Někdejší angažmá ve Slovanu Liberec mu však vyšlo a protože jde o hlavního rivala Jablonce, někteří fanoušci na Střelnici po jeho příchodu zrovna tři metry do vzduchu neskákali. "Jsou lidi, který do toho nevidí a myslí si něco. Když o vás Liberec nestojí, tak jak se v tom klubu můžete ocitnout? Koukal jsem, že derby je na programu v devátém kole, tak uvidíme, co ten zápas přinese. Jsem rád, že o mě projevil zájem Jablonec. Komunikoval jsem s trenérem i s panem Peltou, z těch lidí jsem cítil, že mě chtějí a jsem rád, že jsem tady," zakončila na stránkách fkjablonec.cz jablonecká posila, jehož nový tým narazí ve třetím předkole EL na někoho ze čtyřlístku PSV Eindhoven, Galatasaray Istanbul, Celtic Glasgow a Midtjylland.

Talent Svoboda vyměnil Salzburg za Karvinou: Těším se na naši ligu, zdejší zázemí mě překvapilo

Zdroj: fkjablonec.cz