Hladký se ocitl už na třetí zahraniční adrese kariéry a čeká ho pikantní souboj o místo jedničky s Holým

Hladký se ocitl už na třetí zahraniční adrese kariéry a čeká ho pikantní souboj o místo jedničky s Holým

Třicetiletý gólman Václav Hladký nakonec vydržel v Salfordu City, což je tým ze čtvrté nejvyšší anglické soutěže vlastněný několika legendami Manchesteru United, pouhou jednu sezonu.

To vše i přesto, že byl v League Two zvolen do "all-stars" týmu a v rámci anglických profesionálních soutěží vychytal 22 čistých kont, což mu přineslo cenu Zlaté rukavice.

Z ostrovů však někdejší strážce svatyně Liberce a Brna, který si udělal jméno ve skotské Premiership (St. Mirren), nemizí, neboť se na následující tři sezony do 30. června 2024 upsal ambicióznímu celku Ipswich Town FC.

Ten operuje v League One, jeho cílem je postoupit do Championship a nejpikantnější je skutečnost, že dosavadní brankářskou jedničkou byl v klubu o rok mladší Hladkého krajan Tomáš Holý, mimo jiné nejvyšší hráč celé anglické branže.

"Vašek byl pro Salford stěžejním hráčem, jehož chtěl klub mermomocí udržet. Gary Neville, který má na starost sportovní úsek, o odchodu týmové opory nechtěl ani slyšet. Jenže Ipswich poslal takovou nabídku, že nakonec došlo k dohodě. Je to pro něj další krok ke splnění snu, kterým je zahrát si v nejvyšší anglické soutěži. Zase se mu trochu přiblížil," vyprávěl na stránkách Deníku Sport agent Martin Štěpanovský.

Hladký, jehož Ipsiwch upřednostnil před liverpoolským Kelleherem či charltonským Amosem, by si mohl připsat první odchytané minuty na nové adrese již 10. července v přípravě proti Dartford. Ještě do konce července pak jeho nového chlebodárce čekají utkání se Stevenage, Crystal Palace, Colchesterem United nebo Millwallem.

Ondrášek úspěšně prošel zdravotní prohlídkou v Bukurešti a v FCSB bude nosit na zádech třináctku

Zdroj: isport.blesk.cz