94 milionů korun. Zhruba tolik napumpuje v příštích dvou letech do Hamšíka tento klub...

94 milionů korun. Zhruba tolik napumpuje v příštích dvou letech do Hamšíka tento klub...
OBSAHUJE VIDEO

Třiatřicetiletý záložník Marek Hamšík se nakonec v IFK Göteborg příliš dlouho "neohřál" a ve švédské Allsvenskan stihl během dubna a května zasáhnout jen do šesti zápasů s bilancí jednoho vstřeleného gólu.

Další branky už bude bývalý ofenzivně laděný hráč Slovanu Bratislava, Brescie, Neapole a Dalianu Pro střílet na nové adrese v turecké Süper Lig, do níž ho nalákal tamní šestinásobný šampion Trabzonspor, jehož čeká v ročníku 2021/2022 obhajoba čtvrté pozice.

Velezkušený kapitán slovenského národního mužstva se upsal bývalému chlebodárci Karla Rady, Ondřeje Čelůstky, Filipa Nováka či Juraje Kucky na příští dva roky do 30. června 2023.

Podle agentury AFP se na turecké půdě nebude mít špatně - ročně by si totiž měl na nové adrese přijít na 1,5 milionu eur, což je v přepočtu 38 milionů korun.

Zanedbatelný jistě není ani podpisový bonus, že se rodák z Banské Bystrice rozhodl právě pro celek z Medical Parku pro více než 41 tisíc diváků. Ten činí 700 tisíc eur, čili dalších 18 milionů korun navíc.

Za dva roky služeb tak Hamšík vyjde Trabzonspor na necelých 100 milionů korun.

Benítez se po angažmá v Číně vrací zpět do Premier League, zakotvit by měl opět na severu