Do třetice všeho dobrého? Po štacích v Lotyšsku a v Polsku čeká Horu opět Střelecký ostrov

Do třetice všeho dobrého? Po štacích v Lotyšsku a v Polsku čeká Horu opět Střelecký ostrov
OBSAHUJE VIDEO

Jakub Hora definitivně opustil Teplice, které ho v poslední době postupně poslaly do Slavie, Rigy (1452 odehraných minut a 3 góly) i Podbeskidzie Bielsko-Biela (1136 minut a 2 branky) a přestoupil do Dynama České Budějovice.

"S Jakubem a jeho agenty jsme měli přesně dané podmínky, za kterých může přestoupit. Tyto podmínky Dynamo akceptovalo, proto jsme se dohodli na tomto transferu," uvedl na webu fkteplice.cz ředitel Sklářů Rudolf Řepka.

Finanční detaily transakce zveřejněny nebyly, ale jisté je, že součástí kompenzace je teplické působení forvarda Davida Ledeckého. "David je velmi dobrým útočníkem, o kterého jsme stáli už při postupu Budějovic do nejvyšší soutěže. V úvodu přípravy jsme si prověřili jeho zdravotní stav, protože ho v posledním ročníku trápilo zranění, ale vše je v pořádku, a proto věříme, že bude posilou naší útočné řady. Nyní se řeší jen administrativní náležitosti jeho přestupu," ozřejmil sportovní ředitel Štěpán Vachoušek.

Hora se vrátil do známého prostředí - na Střeleckém ostrově už v minulosti dvakrát působil. Tento comeback proběhl po sedmi letech a nová smlouva bya podepsána na dva roky do 30. června 2023. 

"Už jsem tu byl dvakrát, pokaždé na půlroční hostování z Plzně. Vždy jsem tu byl úspěšný a dařilo se mi, tak doufám, že na to navážu. Když došlo k prvnímu kontaktu, tak jsem si řekl, že by to mohlo být do třetice všeho dobrého. Mám tu stále spoustu známých, nejdu do nového prostředí. Doufám, že to bude úspěšný návrat," nechal se slyšet třicetiletý fotbalista na stránkách dynamocb.cz.

Onen příchod zkušeného ofenzivního borce s minulostí v Plzni či Bohemians jednoznačně kvituje i nový majitel Dynama. "Kuba Hora je výborný fotbalista a všichni věříme tomu, že to bude skvělá posila pro náš tým. V závěru loňské sezony jsme měli problémy s ofenzivou a právě Kuba by nám měl pomoci tento problém vyřešit," zakončil jihočeský šéf Vladimír Koubek.

Pachlopník: První dny v v Plzni byly dost náročné. Vše je tu rychlejší, kvalitnější a prostě profesionálnější

Zdroj: fkteplice.cz, dynamocb.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.