Hájek je ve Vitesse ostrý jako břitva a svou disciplínou strhává i ostatní. Další důvěru si absolutně zasloužil...

Hájek je ve Vitesse ostrý jako břitva a svou disciplínou strhává i ostatní. Další důvěru si absolutně zasloužil...

Tomáš Hájek, jenž dříve oblékal trikoty Zlína, Karviné, Hradce Králové, Plzně či Mladé Boleslavi, setrvá i nadále v nizozemské Eredivisii. Vedení Vitesse Arnhem si ho totiž zavázalo novou smlouvu.

Kontrakt měl ještě na jeden rok, ale s představiteli žluto-černé značky si plácl na dohodě až do června 2023, s tím, že součástí dokumentu je i opce do následujícího ročníku.

"Tomáš je obránce s výbornou mentalitou. Pro tým je důležitým hráčem. Je ostrý jako břitva a tréninkům dává vždy sto procent. I když zrovna nehraje. Svou disciplínou je dobrým příkladem pro své spoluhráče a novou smlouvu si absolutně zasloužil," nechal se slyšet technický ředitel Vitesse Johannes Spors.

Devětadvacetiletý stoper s téměř 200 starty v nejvyšší české soutěži a tržní cenou okolo 600 tisíc eur operuje ve Vitesse již třetím rokem a k tomuto datu absolvoval za Arnhem 20 oficiálních zápasů.

"Jsem moc šťastný z nové smlouvy s tímto skvělým klubem. Přál jsem si ji, protože hrát za Vitesse je čest. Chtěl bych poděkovat své rodině, která mě vždy a všude podporuje," neskrýval spokojenost střední obránce, jenž je klientem agentury Sport Invest.

"S Vitesse jsme měli silnou sezonu a příští ročník se ji pokusíme vyrovnat. Abychom toho dosáhli, musíme dál tvrdě pracovat a navzájem si pomáhat. Pokud se tak stane, jsem přesvědčen o tom, že opět budeme úspěšní. Osobně doufám, že budu hrát minimálně stejně jako v uplynulé sezoně," přidal držitel českého titulu z roku 2018.

Do třetice všeho dobrého? Po štacích v Lotyšsku a v Polsku čeká Horu opět Střelecký ostrov

Zdroj: vitesse.nl