Ze Slavie odchází brankář Vantruba. Nikdy se tam v silné konkurenci Kováře a Koláře neprosadil

Ze Slavie odchází brankář Vantruba. Nikdy se tam v silné konkurenci Kováře a Koláře neprosadil
PŘED SEZONOU

Třiadvacetiletý slovenský brankář Martin Vantruba dnes podepsal dvouletý kontrakt v Dunajské Stredě. Tam Vantruba míří z pražské Slavie, kde se nedokázal nastálo prosadit a pouze putoval po hostováních. Nyní se vrací domů na Slovensko.

Vantrubu Slavia získala před třemi lety jako čerstvého mistra slovenské ligy s Trnavou. Protože se však brankář nedokázal v nabitém kádru vedle Přemysla Kováře a Ondřeje Koláře prosadit, tak pouze putoval po hostováních v Podbřezové, Pohorní, Příbrami a naposledy v dánském Nordsjaellande. Ve slovenské nejvyšší soutěži doposud odchytal 49 zápasů.

„V první řadě jsem velmi šťastný, že se uskutečnil můj přestup. Komunikace mezi mnou a trenérem Martinem Raškom trvala už delší dobu, ale až nyní se povedlo můj příchod dotáhnout. I jednání mezi kluby bylo celkem složité. Přicházím do klubu s nejlepšími podmínkami na Slovensku. Jsem velmi mile překvapený Akademií, stadiónem i celkovým prostředím. V posledním čase jsem neprošel právě nejlepším fotbalovým obdobím, proto je mojí osobní ambicí dostat se zpět do světa velkého fotbalu. Vím, že v Dunajské Stredě mě čeká každodenní kvalitní tréninkový proces, proto věřím, že se budu neustále zlepšovat“ uvedla na stránkách Dunajské Stredy první posila slovenského klubu.

 „Po odchodu Benjiho Száraza na hostování do Michalovic jsme museli hledat alternativu, abychom měli čtyři brankáře. Hledali jsme brankáře, který by doplnil naši skupinu. V hře byli hlavně slovenští gólmani a rozhodli jsme se pro Martina Vantrubu, který podával velmi dobré výkony v drese Trnavy v jejich mistrovské sezóně,“ vysvětlil pro klubový web trenér Martin Raška důvody, které vedly klub k příchodu někdejšího reprezentanta slovenských mládežnických reprezentačních výběrů.

Karviná vítá třetí letní posilu. Aleš Nešický tam putuje z Opavy. Chtěl zůstat v lize

Zdroj: www.dac1904.sk