Suchý kývl Boleslavi i kvůli Jarolímovi a říká: Pro příští ligový ročník budeme mít tým opravdu silný

Suchý kývl Boleslavi i kvůli Jarolímovi a říká: Pro příští ligový ročník budeme mít tým opravdu silný

Už je to uděláno, už je to hotovo a vše má i oficiální punc. Necelý měsíc před startem nové ligové sezony 2021/2022 představila Mladou Boleslav novou defenzivní posilu Marka Suchého, jenž ve městě automobilů již nějaký čas trénoval.

Středočeský klub se dohodl s třiatřicetiletým exreprezentantem na dvouleté spolupráci do 30. června 2023. "Jsem velmi rád za další velkou osobnost v Mladé Boleslavi. Marek Suchý je zárukou velkého profesionála, který se vrací do české ligy po velmi úspěšných zahraničních angažmá. Jsem si jistý, že výraznou měrou pomůže týmu na hřišti i v kabině," nechal se slyšet na klubovém webu prezident Josef Dufek.

Jeho příchod s boleslavskými představiteli dotahoval jeho agent Viktor Kolář. "Marek se společně s rodinou chtěl po více než deseti letech v zahraničí vrátit do Česka a jsem velmi rád, že jsme mu toto přání pomohli naplnit. Přichází v pozici zkušeného hráče, který vedle fotbalových kvalit nabízí také vysokou morálku a vůdcovské schopnosti. Je prověřen starty v kvalitních ligových soutěžích, evropských pohárech i reprezentačních akcích, zároveň má však obrovskou chuť do fotbalu a motivaci stát se opět základním kamenem týmu. V Mladé Boleslavi se opět potká s trenérem Karlem Jarolímem, což hrálo v jeho rozhodování důležitou roli. Navíc Mladá Boleslav po poslední sezóně přebudovává kádr, který bude mít jednoznačně ambici vrátit klub do české špičky," objasnil na fkmb.cz manažer Sport Investu.

A co dojmy samotného zadáka s minulostí ve Spartaku Moskva, Basileji a Augsburku, kde se mu však i kvůli zranění nedařilo dle představ? "Jsem rád kvůli sobě i rodině, že se vracím do české ligy po dlouhých fotbalových letech v zahraničí a budu se snažit naplnit očekávání Mladé Boleslavi. Věřím, že spolupráce s trenérem Jarolímem bude fungovat. Pro příští ligový ročník budeme mít tým opravdu silný a už nyní je vidět, že se skládá dobrá parta," libovala si čerstvá akvizice, jež se vrátila do tuzemského prostředí po jedenácti letech.

Mihálik: O nabídce Dynama nebylo nutné dlouho přemýšlet. Shodli jsme se, že je to dobrý krok

Zdroj: fkmb.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.