O jednoho z nejtalentovanějších českých mladíků stála Sparta i Slavia. On však mění Brno za Boleslav...

O jednoho z nejtalentovanějších českých mladíků stála Sparta i Slavia. On však mění Brno za Boleslav...

Mladé Boleslavi se podařilo angažovat jednoho z nejtalentovanějších hráčů tuzemské současnosti. Ze Zbrojovky Brno ulovila stále ještě osmnáctiletého forvarda Daniela Filu, jenž se na nové adrese upsal na příští čtyři sezony až do 30. června 2025.

"Daniel Fila je jedním z nejtalentovanějších mladých hráčů v Česku. O jeho příchod do Mladé Boleslavi jsme hodně stáli. Zájem o jeho služby byl z českých velkých klubu extrémní a nabídky na Daniela byly i ze zahraničí. Věřím, že jeho potenciál se pod vedením Karla Jarolíma a našich zkušených hráčů projeví," uvedl prezident Josef Dufek, jehož slova nabídl web fkmb.cz.

Transakci pomohl realizovat agent Martin Hrdlička. "Přestup Daniela do Mladé Boleslavi je správný mezikrok v jeho fotbalové kariéře. Pod vedením zkušeného trenéra Karla Jarolíma věřím v jeho další fotbalový růst," přidal agent z agentury Top Sport Management, kam patří i Lukáš Provod, Ondřej Kúdela, Laco Takács, Patrik Žitný nebo Tomáš Malínský.

Spokojen s bývalým hráčem Líšně, u nějž uvádí transfermarkt.com cenovku 200 tisíc eur, je pochopitelně i zmíněný kouč Jarolím. "Jsem rád, že on sám, jeho rodina i agent se rozhodli pro nás. Protože v jeho ročníku patří k nejtalentovanějším v České republice, budeme mít velkou zodpovědnost, abychom jej v jeho kariéře posunuli. Je typem průbojného útočníka s dobrým zakončením hlavně levou nohou a je schopen se dostat do koncovky i hlavou. Očekáváme od něho, že bude pro soupeřovy branky nebezpečný," zaznělo z úst šéfa mladoboleslavské lavičky.

A co prvotní dojmy samotné čerstvé akvizice, jež se tak svým odchodem vyhne druhé lize? "Přestup do týmu vedený zkušeným trenérem Karlem Jarolímem vnímám jako velký krok v kariéře. Když mně řekl, jak se mnou počítá, tak to bylo pro můj přestup rozhodující. V Brně už jsem neměl potenciál se fotbalově rozvíjet a využití příležitosti, která se naskytla, je to nejlepší, co jsem mohl udělat. Měl jsem nabídky ze Sparty i Slavie, ale od jejich trenérů jsem takový zájem necítil, jako od pana Jarolíma, proto jsem zvolil Mladou Boleslav, osobní zájem jejího trenéra byl pro mě důležitý. Osm let jsem byl v Brně a tak jsem se trochu bál změny prostředí, ale jsem mile překvapený, jaká je v boleslavské kabině pohoda a jak se ke mně kluci chovají. Co jsem kolem sebe slyšel, tak ambice jsou nejvyšší, to znamená být v nejlepší ligové šestce a pokusit se dokonce o Evropu. Doufám, že se nám to podaří," uzavřel na stránkách fkmb.cz Fila, jenž oslaví devatenácté narozeniny až ve třetí srpnové dekádě.

Gabriel je v áčku Sparty nervózní: je to i pro mě velké překvapení, zatím jsem neměl moc šancí se ukázat

Zdroj: fkmb.cz