PŘÍPRAVA: Sigma nestačila na slávistickou černou můru, Weber prožil hokej

Výsledkově nepříliš úspěšnou sobotu prožily v přípravě na novou sezonu české prvoligové týmy. Z osmi dokázaly vyhrát pouze tři, přičemž nejcennější skalp si připsaly Pardubice.

Východočesi si dokázali vyšlápnout na slovenský Trenčín, který porazili 2:1, uspět dokázal i Hradec 1:0 nad Příbramí. Ostrava pak porazila 2:0 Líšeň, když vůbec poprvé se v dresu Baníku prosadila letní posila Ladislav Almási.

To Karviná remizovala v přestřelce s polskými druholigovými Tychami 3:3. "Řekl bych hodně slušných 60 minut. Potom už to byl hokej. S organizací hry jsem už nebyl spokojený a trochu mi to pokazilo celkový dojem z utkání. Přestože jsme třikrát vedli, remíza je zasloužená,“ uvedl trenér Karviné Jozef Weber.

V souboji s druholigovým soupeřem neuspěli ani Bohemians, kteří podlehli 0:1 rakouskému Pöltenu. Naopak první vítězství v letní přípravě zaznamenaly České Budějovice, jež vyhrály 3:1 ve Vlašimi.

Hráči Mladé Boleslavi si v pátém přípravném utkání připsali první porážku, když v zápase hraném na 2x 40 minut podlehli v okleštěné sestavě Chrudimi 1:3. A padla i olomoucká Sigma, jež prohrála 1:2 s dánským Midtjyllandem. Tedy týmem, který loni rozprášil sen Slavie o další účasti v Lize mistrů.

"Je určitě škoda, že jsme utkání nedovedli minimálně do remízového závěru. Za celkový průběh utkání si myslím, že bychom si to zasloužili. Ukázalo se však, že pokud narazíme na kvalitu, a to především na tu individuální, tak nesmíme chybovat,“ uvedl pro olomoucký web kouč Václav Jílek.

Výsledky přípravy:

Sigma Olomouc - Midtjylland 1:2 (1:2)
Branky: 45. Daněk - 7. Evander, 22. Brumado.

Pardubice - Trenčín 2:1 (1:1)
Branky: 5. Jeřábek, 55. Solil - 33. Križan.

Karviná - Tychy 3:3 (1:0)
Branky: 16. Mangabeira, 64. Šindelář, 74. Svoboda - 62. a 84. Kargulewicz, 73. Staniucha.

Hradec Králové - Příbram 1:0 (0:0)
Branka: 72. Vašulín.

Mladá Boleslav - Chrudim 1:3 (1:1, 0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 25. Mešanovic - 28. Juliš, 59. Rybička, 116. Breda.

Teplice - Táborsko 2:2 (1:1)
Branky: 40. Knapík, 78. Hyčka - 8. Matoušek, 48. Vozihnoj.

Fastav Zlín - Prostějov 2:2 (2:2)
Branky: 13. Kolář, 33. Matejov - 10. Žák, 34. Kušej.