Na Žižkově se utahují opasky a útok na postup se tentokráte nevyhlašuje. Cílem je klidný střed...

Na Žižkově se utahují opasky a útok na postup se tentokráte nevyhlašuje. Cílem je klidný střed...

David Oulehla má za sebou první půl rok na lavičce Viktorie Žižkov, kterou v uplynulém ročníku FNL dovedl na čtvrté místo. Je to úspěch, nebo neúspěch?

"Bylo tam spousta okolností, se kterými jsme se my i hráči museli popasovat a to se, věřím, celkem podařilo. Kluci makali, tým se postupně vyprofiloval. Závěr už se hodně blížil tomu, co jsme po hráčích chtěli a jak jsme si to představovali. Úplně spokojený bych byl, kdybychom skončili v první trojice. K tomu chyběl nakonec bod," ozřejmil trenér v interview pro fkvz.cz.

I když nějaký čas hrozilo, že Žižkov nezíská licenci a bude muset opustit druhou ligu, nakonec se tak nestane. "Odchod předchozího majitele byl blesk z čistého nebe. Jsem moc rád, že se vše podařilo. Druhá liga Viktorce sluší. To je obrovské pozitivum- Tenhle stadion má své kouzlo, je to naše silná zbraň. Věříme, že budou chodit lidi, fanoušci na Žižkově jsou skvělí. Moc se těšíme," přidal Oulehla.

Toho ovšem nyní čeká práce ve skromnějších podmínkách. "Situace v zimě a teď se prakticky nedají srovnat. Bylo to diametrálně odlišné. Bylo to o jiných podmínkách, hráčích, penězích. Pro vedení to nebylo jednoduché, ale chlapi udělali maximum a my jsme rádi, že se to podařilo. Všichni se musíme uskromnit, ale tak to prostě je. Čeká nás hodně práce a moc se na ni těšíme," zaznělo z úst odborníka, jehož tým o víkendu přetlačil FK Přepeře a za pár dní se pokusí v rámci přípravy zaskočit Mladou Boleslav.

Oproti předchozímu období už na Praze 3 neoperují např. Hušek, Mashike, Auer, Pázler, Zoubele, Pudil či Diviš. "Ať chceme, nebo ne, odchody jsou to výrazné. Dopředu odešla veliká síla, tam bude oslabení výrazné. Plus odešli, bohužel, talentovaní hráči s velkým potencionálem. Utkání i samotná příprava nám jasně ukázaly, že potřebujeme přivést útočníka i středního obránce. Aktuálně tu máme stopera Jakaba a máme vytipovány 2-3 hráče. Věřím, že se některé podaří přivést," uvedl na stránkách fkvz.cz.

Kde by rád viděl své mužstvo na konci nastávajícího ročníku 2021/2022? "Rád bych se vyhnul starostem se záchranou, cílem je klidný střed. Cokoli navíc bude příjemný bonus. A moc bych si přál, aby se nám vyhýbala zranění. Za sebe a manšaft můžu slíbit, že nic nevypustíme a budeme makat. Tak, jak se na Viktoriány sluší. Aby na nás mohli být fanoušci pyšní," zakončil bývalý stratég Varnsdorfu, jehož slova nabídl web fkvz.cz.

Sima za Novákem a Özilem? Okolo sešívaného Senegalce začalo slídit i Fenerbahce

Zdroj: fkvz.cz