Šéf Sparty: Máme dostatek finančních prostředků nejen na nadcházející sezonu, ale i na sezony, které přijdou

Šéf Sparty: Máme dostatek finančních prostředků nejen na nadcházející sezonu, ale i na sezony, které přijdou

Generální ředitel Sparty František Čupr se na tiskové konferenci před startem sezony 2021/2022 nechal slyšet, že má dvě přání - jak titul, který se na Letné neslavil od roku 2014, tak postup do základní skupiny jednoho z evropských pohárů, ideálně s bonusem v podobě postupu do jarních vyřazovacích bojů.

"Máme za sebou náročné soustředění a teď nás čeká plnění našich předsezonních cílů. Naším jednoznačným cílem je Evropa, nechci říkat, jestli Liga mistrů nebo Evropská liga, to ukáže až čas. Ale základní skupina v Evropě je cíl, ideálně s postupem do jarní části. Cílem je i útok na titul, chceme si ho vzít zpátky," oznámil funkcionář.

Finanční kondice dvanáctinásobného českého šampiona se zdá být dobrá, což je podle něj patrné i z úprav strahovského tréninkového centra. "Nové prostory stály klub takřka 100 milionů korun a už z toho je zřejmé, že máme dostatek finančních prostředků nejen na nadcházející sezonu, ale i na sezony, které přijdou. Věříme, že v následující sezoně se dostaneme ekonomicky do černých čísel. Zřejmě to nebude ze vstupného nebo televizních práv, nicméně zřejmě na konci příští sezony dojde k transferu, který nám pomůže výrazně vylepšit finanční situaci. Třeba neodejde nikdo, ale dobře víme, že hodnoty hráčů jako jsou Hložek, Karabec, Vitík nebo Krejčí jsou pro naši klubovou kasu do budoucna ohromně zajímavé," přidal na webu sparta.cz sparťanský představitel, jehož jediným nadřízeným je Daniel Křetínský.

Čupr na tiskovce zmínil i skutečnost, že už je celé áčko po vakcinaci. "V posledních sezonách nás trápí Covid, proto chci sdělit, že všichni hráči a celý realizační tým prošel očkováním. Věřím, že v případě pozitivního testu už to nebude znamenat fatální důsledky v podobě karantény. Je to pro mě zcela zásadní krok, aby se mohlo plynule hrát. V nejbližších dnech dojde k proočkování také celého B-týmu," uzavřel na klubových stránkách člen sparťanského představenstva.

Glosa Honzy Rajnocha: Stoperská dvojice Hubník - Beneš mi typově připomíná italské duo Bonucci - Chiellini

Zdroj: sparta.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.