Posily pro nováčka! Votroci vítají ve svém kádru dvě součástky Slovácka...

Posily pro nováčka! Votroci vítají ve svém kádru dvě součástky Slovácka...
PŘED SEZONOU

Jen pár dnů před startem ligy přivítal Hradec Králové ve svém kádru dvě nové posily z Uherského Hradiště. Ze Slovácka k prvoligovému nováčkovi přicházejí na roční hostování útočník Filip Kubala a krajní záložník Jakub Rezek.

 Oba fotbalisté se k Votrokům připojili na soustředění v Písku a během letní přípravy zasáhli do čtyř přípravných utkání. Kubala se v přípravě předvedl dvěma přesnými zásahy a Rezek pak přidal jeden přesný zásah. Až nyní se ale povedlo administrativně dotáhnout jejich příchod, kdy oba posílí prvoligového nováčka na roční hostování s případnou opcí.

„Jsou to v tuto chvíli poslední příchody k nám do klubu. Hrají na postech, které jsme chtěli zdvojit – Filip Kubala hraje pod hrotem, může i na hrotu. Je gólový, na svůj mladý věk má nějaké ligové zkušenosti. Věřím, že bude platný, což ukázal i v přípravných zápasech,“ uvedl k příchodu Kubaly sportovní ředitel Hradce Jiří Sabou.

„Kuba Rezek je ostré křídlo, rychlostní typ, který se nebojí hrát jeden na jednoho. Podobný jako třeba Milan Petržela. Zatím taky ukazuje, že může být posilou,“ dodal  Sabou k druhému novému článku v hradecké kabině.

Kubala se doposud při devětapadesáti startech v první lize trefil čtyřikrát, přičemž všechny góly vstřelil v dresu Slovácka. Rezek v nejvyšší soutěži odehrál zatím 53 zápasů, během nichž si nepřipsal žádnou přesnou trefu.

Plzeň? Šulc už patří do základu, N'Diaye Bílka mile překvapil. Pachlopník si o místo teprve musí řici...

Zdroj: fchk.cz