Slovan Bratislava, Žilina i Dunajská Streda by patřily mezi kvalitní týmy české ligy, míní Hapal

Slovan Bratislava, Žilina i Dunajská Streda by patřily mezi kvalitní týmy české ligy, míní Hapal

Za pár dní odstartuje i dění ve slovenské nejvyšší soutěže, kde bude největším favoritem na zisk trofeje obhájce titulu Slovan Bratislava, jehož trikot mimo jiné nově obléká i Jaromír Zmrhal.

Podle Pavla Hapala, jenž v minulosti vedl slovenskou reprezentaci a také Senicu, Nitru a Žilinu, by mu mohly nejvíce zatápět Žilina a Dunajská Streda. "Myslím, že by Slovan, Žilina i Dunajská Streda patřily mezi kvalitní týmy české ligy. Žilina je specifická. Hraje hodně s mladými hráči. Zapojuje i víc Slováků. Slovan zase využívá hodně zkušených zahraničních hráčů, kteří mají na slovenskou ligu velkou kvalitu, protože jí prošli suverénně. V Dunajské Stredě je také dost cizinců. Mají skvělé prostředí a krásný stadion," citovaly stránky Nova Sportu slova bývalého stratéga Sparty.

Jaký je rozdíl mezi českým a slovenským prostředím? "Velký rozdíl je ten, že na Slovensku působí hodně cizinců, což je škoda i pro reprezentaci. Platí to i pro průměrné a slabší kluby. Uplatnění mladých hráčů ve slovenské lize je minimální. Soutěž ale má svoji kvalitu, i když se týmy v Evropě poslední dobou příliš neprosadily. Slovan Bratislava má krásný nový stadion. To stejné platí i pro Trenčín i když nevím, jestli tam není ještě umělá tráva. Hodně stadionů se zlepšilo a týmy na nich udělaly hodně práce. Slovan Bratislava, Žilina a Dunajská Streda jsou kvalitní týmy a na jejich zápasech je skvělá atmosféra," podotkl na stránkách Nova Sportu jednapadesátiletý rodák z Kroměříže.

Nejlépe podle něj pracuje s mládeží Žilina, kterou mimo jiné prošli i současní sparťané Dávid Hancko a Dominik Holec. Jinak to žádná velká sláva není. "Mladí slovenští hráči odchází často do zahraničí, protože je to pro kluby ekonomicky výhodné. Hodně mladých hráčů můžeme vidět ve druhé lize, která je jimi prošpikovaná. Tam se můžou oťukat, ale přesto si myslím, že by měli dostat více prostoru v první lize," uzavřel na stránkách sport.tn.nova.cz bývalý šéf Zaglebie Lubin, Mladé Boleslavi či Banku Ostrava.

Kvalifikace LM a EKL: Rapid - Sparta, Plzeň - Brest. F:L: Sparta - Sigma, Zlín - Slavia. OH: Brazílie - Německo

Zdroj: sport.tn.nova.cz