Překvapení na olympiádě: Mexičané smázli Francii, hvězdné Španělsko remizovalo s Egyptem, Brazílie porazila Německo

Španělský výběr na olympijský turnaj v Japonsku přicestoval s hvězdným týmem v roli velkého favorita. Nicméně ani takto nabitý kádr jmény jako Olmo, Asensio, Pedri, Garcia, Pau Torres či Oyarzabal nestačil na Egypt. Francie dostala lekci od Mexika v podobě čtyř gólů. Brazílie se zase nepárala s oslabeným Německem.

Španělsko proti Egyptu bylo více na míči a soupeře přestřílelo. Nejblíže ke gólu byl ve 27. minutě Ceballos, ale jeho trefa orazítkovala pouze tyč. V samotném závěru měl ještě velkou šanci Mir, jenže ani jeho hlavička si cestu do sítě nenašla, proti byl egyptský gólman. Egyptu na turnaji chybí největší hvězda Mohamed Salah, jelikož ho Liverpool na turnaj nepustil.

Hůře než Španělé dopadli Francouzi, kteří po bezgólovém prvním poločase prohráli s Mexikem 1:4. Postupně se trefili Alexis Vega, Sebastián Córdova, Uriel Antuna a Eduardo Aguirre. Francie dokázala skórovat pouze z penalty, po trefe Gignace.