Příprava byla fakt tak tvrdá, mnozí z nás takovou nikdy nezažili, přiznal kapitán Baníku Laštůvka

Příprava byla fakt tak tvrdá, mnozí z nás takovou nikdy nezažili, přiznal kapitán Baníku Laštůvka

Kapitána Ostravy Jana Laštůvku, který je na Bazalech nejstarším článkem sestavy, čeká již jednadvacátý ročník mezi profesionály. Jeho cíl pro sezonu 2021/2022 je jasný - vylepšit osmé místo z uplynulého kalendářního období.

"Příprava byla opravdu specifická. Mnozí z nás takovou nikdy nezažili. Hodně jsme třeba běhali a čekal jsem od kluků nějaké reakce, ale ukázali charakter, nikdo ale nijak nešpačkoval. Splnili jsme ji do puntíku a jsme připraveni na úspěšnou sezonu," uvedl v interview pro sport.cz devětatřicetiletý veterán s dlouhou minulostí v zahraničí.

"My víme, že nám fandové odpustí porážku jen v případě, že ten zápas odjezdíme po zadku. V některých zápasech v minulé sezony to nebylo ono a jsme si toho vědomi. Příprava nebyla žádná procházka, ale uvidíme až na hřišti, jestli ta příprava byla fakt tak tvrdá," přidal na sport.cz exreprezentant, jenž si v Česku zachytal také v Karviné či Slavii.

Vše vypukne v sobotu na jablonecké Střelnici. "Minule jsme skončili osmí, věřím, že nyní budeme lepší. Hodně nás tlačila bota v útoku, nedávali jsme dostatek gólů. Přišli ale kluci, kteří mají gólová čísla, ať už Lukáš Budínský, nebo Jirka Klíma. A vypadá to teď, že si to sedlo. V generálce v Zabrze (3:1) se hrálo ve velkém teple, a přesto jsme ukázali, že fyzicky jsme na tom dobře," zaznělo z úst velezkušeného strážce svatyně.

Vítěz české ligy z ročníku 2003/2004 má za osm českých sezon na kontě už 78 čistých kont a kdo ví, jestli nebude do dvou let útočit na stovku. V posledním ročníku se nakonec zastavil na deseti. "Tohle vůbec nesleduji. Nula není můj primární cíl. Když vyhrajeme 4:3 budu rád, protože to jsou tři body a postup v tabulce výš a výš. Za 0:0 je jen jeden bod, a to je málo," ukázal týmové myšlení na sport.cz rodák z Havířova, jenž prošel německým, anglickým i ukrajinským prostředím, jenž je zásadně proti nadstavbě a raději by hrál soutěž s osmnácti mužstvy.

První muž Dukly: Očekávám, že projevíme bojovnějšího ducha a lepší morální vlastnosti než v minulé sezoně

Zdroj: fcb.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.